Yeni Cumhuriyet Rekoru Yolda

Çağlayan, 'Günlük takip ettiğimiz ihracat rakamları, 2012'de Türkiye'nin yeni bir Cumhuriyet rekoru kıracağının bir göstergesidir' dedi.

Yeni Cumhuriyet Rekoru Yolda

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) İhracatçı Eğilim Anketi'ndeki yüzde 7,07'lik büyüme öngörüsüne ilişkin, ''Özel sektörün, böylesine bir büyüme hedefinin olması, ihracat bağlantılarının son derece yerinde olduğunun bir göstergesidir. Her ne kadar orta vadeli ortamda yüzde 4 bir büyüme öngörsek de ben de ihracatçılarımızın verdiği tahminin üzerinde bir büyüme olacağını her fırsatta ifade ettim. Benim şahsi öngörüm yüzde 5 civarında, yüzde 5'e yakın bir büyümedir'' dedi.
Bakan Zafer Çağlayan, ''Artık Türkiye'de büyümenin motoru ihracat olmuştur. Türkiye yüzde 8,5 büyürken son iki çeyrekte son derece önemli bir etki göstermiştir. Günlük takip ettiğimiz ihracat rakamları, ihracat bağlantıları 2012 yılında Türkiye'nin yeni bir Cumhuriyet rekoru kıracağının çok net bir göstergesidir. İhracatla beraber büyüyen Türkiye bana göre yüzde 5 büyüyecektir'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER