'Vatandaş Sorununu Başbakanlık Ofisine Getirsin'

İzmir’de Başbakanlık Ofisi, her biri bin 500 metrekare genişliğindeki üç katta hizmet vermeye başladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Vatandaş, Başbakanımıza hangi sorununu iletmek istiyorsa ofise gidebilir. İzmir’de artık Başbakanlık var" dedi.

'Vatandaş Sorununu Başbakanlık Ofisine Getirsin'
Geçen pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılan Başbakanlık Ofisi için Konak’ta 7 katlı Merkez Bankası İzmir Şubesi binasının 5, 6 ve 7’nci katları düzenlendi. Her katı bin 500 metrekare olan, toplam 4 bin 500 metrekare genişliğindeki ofiste her bakanlığın ayrı birimi olacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Başbakanlık Ofisi’nin vatandaşın devletle ilgili sorunlarının çözümü için doğrudan başvurabilecekleri bir yer olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Vatandaş, Başbakanımıza hangi sorununu iletmek istiyorsa ofise gidebilir. İzmir’de Başbakanlık var. Başbakanımız ayda en az iki kez gelecek. Önemli toplantılar İzmir’de yapılacak. Yabancı devlet adamları ağırlanacak, ikili anlaşmalar bu binada imzalanacak. Bakanlar Kurulu da zaman zaman burada toplanacak. Bu çok önemli. Bakanlar İzmir’in sorunlarını anında masaya yatıracaklar. Bürokratik engellerin çoğundan kurtulacağız. Belediye başkanları önemli projelerini Ankara’ya gitmeden buradan iletecekler. Ofiste görev alacak personeli Başbakanlık belirleyecek."
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER