'Üfürükçü Bunlar'

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçimler öncesinde muhalefetin koalisyonu kurup, her geçen gün küçüldüğünü, ancak Türkiye’nin sürekli büyüdüğünü belirterek "Üfürükçü bunlar" dedi.

'Üfürükçü Bunlar'
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hoca Ahmet Yesevi Camii Meydan ve Kapalı Otopark açılışı için Çankırı’ya gelen Yalçın Akdoğan, ’gerçek milliyetçi’ olduklarını ileri sürdü. Muhalefetin Ak Parti iktidarını devirmeye çalışmasından yakınan Akdoğan, "HDP’ye baraj geçirmeye uğraşıyorlar. HDP’nin parti olarak seçime girmesi ve barajı geçirmeye çalışmaları bir projedir. Diyorlar ki; HDP barajı geçer, Ak Partiyi devirirsek, koalisyonlar dönemine gideriz" dedi.
 
HDP’ye seslenerek, çözüm süreci kendilerinden başka sürdüren olmayacağını ileri süren Yalçın Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ey HDP, sen çözüm sürecini önemsiyorsan, o zaman kim yapacak çözüm sürecini? MHP’ mi yapacak? Ulusalcı CHP mi yapacak? Şimdi kol kola girdiğiniz, çözüm sürecinin düşmanı paralel yapı mı yapacak? Bu bir kandırmaca, kandırmaca. Bu HDP’ye verilen oylar bir vebaldir. HDP ’nin güçlenmesi, demokrasinin güçlenmesi anlamına gelmiyor. Çünkü bunlar terör örgütünün vesayeti altındalar. Adaylarını kendileri belirlemiyor." HDP’ye verilen her oyun terör örgütüne gittiğini iddia eden Akdoğan, "Millet bunlara bakıp oy veriyorlar, peki bunların dediği mi oluyor? Arkadaki adamın dediği oluyor, elinde silah olan adamın dediği oluyor. devlete kurşun sıkan adamın dediği oluyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER