'Ucuz atlattık'

İYİ Partili Başkan saldırı anını anlattı: Silahı yüzüme çevirdi, ucuz atlattık!

'Ucuz atlattık'

Tire İlçe Başkanı Duran, uğradığı silahlı saldırı için, “Şahıs geldiğinde ‘Vatanı arıyorum. Bu partiyi niye kurdunuz?’ dedi. Silahı yüzüme çevirdi. O anı anlatamıyorum, saniye çok uzun. Gelme maksadı bizi ortadan kaldırmaya yönelikti.  Ucuz atlattık, artık ikinci doğum günü kutlayacağız” dedi. 

İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Salih Atakan Duran, Ödemiş’te görev yapan polis memuru Uğur Yakan tarafından makamında uğradığı silahlı saldırıyı tüm ayrıntılarıyla anlattı. Yakan çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, İlçe Başkanı Duran, İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’a ziyarete geldi.

İlçe binasının açılışını gün içinde gerçekleştirecek olan Duran, saldırı anını aktarırken duygu ve düşüncelerini de paylaştı.

ÜSTÜNDE SİLAH OLDUĞUNA DAİR UYARILDIK


Duran, “Şahsen bireysel silahlanmaya karşı birisiyim. Vatandaşla biz iç içeyiz. Şahıs parti binamıza girmiş. Herkese açık. Vatandaş gelir, ihtiyacı vardır. Biz siyasiler olarak imkanımız ölçüsünde yardımcı oluruz. Böyle bir kişi olduğunu düşündük. Yönetici arkadaşımız cenazeye gitmek için kalktı. Dedi ki, ‘şahsın hal ve hareketlerini beğenmiyorum haberiniz olsun’...  Başka bir arkadaş da ‘adamın cebinde tabanca gördük’ dedi. Biz de silahla işimiz olmamasına rağmen dikkate aldık” dedi.

VATANI ARIYORUM!


Duran, “Şahsın yanına gittim. ‘Buyur kardeşim bir ihtiyacın mı var?’ dedim. Ses yok. ‘Nerelisin?’ dedim. ‘Tireli’yim, şu muhittenim’ diye cevap verdi. ‘Birine mi bakmıştın?’ dedim. ‘Vatanı arıyorum’ dedi. Öyle deyince psikolojik bir sorunu olduğunu tahmin ettim. ‘Vatan benim, vatan sensin, vatan hepimiziz’ dedim. ‘Gel oturup konuşalım’ dedim. Tam oturduk, Allah’tan bizim il gençlik komisyonumuz giriş yaptı. Buyur ettim. ‘Çay söyleyin’ dedim” açıklamasında bulundu.

UCUZ ATLATTIK, BUNDAN SONRA İKİNCİ BİR DOĞUM GÜNÜ KUTLAYACAĞIZ


Duran, “Arkadaşlar birbirine ‘Ağabey yukarıda birisi var, belinde silah var dikkat et’ demişler. Makama geçtim misafirlerimi ağırlıyorum. Kafamı çevirdim adam silahı bana çevirmiş. O anı anlatamıyorum. Saniye çok uzun! Arkadaşımız refleks olarak eline atladı. O da tetiği çekti. Eline atlayınca namlu yere baktı. Mermi yere vurdu. Ben de yerimden fırladım adam yere düştü. Elini tuttum. Hala namluyu kaldırmak istiyor. Namluyu bir daha bastırdım. Bir daha sıktı. İkinci delik oluştu yerde. Dizimle bastırdım, elimle tuttum silahı söküp aldım. Kaçmaya çalıştı. Kapının dışında yakaladık yere düştü. Çullandık aldık. 155’i aradık, polise teslim ettik. Ucuz atlattık. Bundan sonra ikinci bir doğum günü kutlayacağız” şeklinde konuştu.

BU PARTİYİ NİYE KURDUNUZ?


Duran, “Ben gelmeden önce parti binasına girdiğinde başka bir arkadaşımıza, ‘bu partiyi niye kurdunuz?’ demiş. Arkadaşımız da ‘ülkenin ihtiyacı olduğu için’ cevabını vermiş. Ardından da ‘Hayırdır sen nerelisin?’ demiş bizim arkadaşımız.  ‘Uşaklıyım, Ödemiş’te öğretmenlik yapıyorum’ cevabını almış.  ‘Üye olmak istiyorum’ demiş. Arkadaşımız da, ‘Kardeşim sen devlet memurusun. Siyasi partilere üye olman sorun olabilir’ demiş. O sırada ben gelmişim. Sonradan öğrendik Ödemiş’te görevi başında aktif polis memuru” dedi.

KORUMA TALEP ETMİYORUM, ALLAH’IN EMANETİNİ HER AN VERMEYE HAZIRIZ


Koruma talep etmediğini vurgulayan Duran, “Allah’ın emaneti, her an vermeye hazırız. 41 yaşındayım. Yastığa başımı koyduğumda rahatımdır. Tartıştığım bir insan yoktur. Gönül kırdığım bir insan varsa sabah gider barışırım. Kırgınlığı ortadan kaldırırım. Kötü bir olay. Bu olayların yaşanmasını istemiyoruz. Adalete güvenmek zorundayız. Şahsın polis olması meczup olması koca bir teşkilatı bağlamaz. Biz her gün o insanların devletimizin güçlü olması için dua eden insanlarız. Ülkemiz iyi olsun diye canla başla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

GELME MAKSADI İLÇE BAŞKANINI ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİKTİ


Olayın adi olaydan çok ideolojik olduğunu söyleyen Duran, “Şahsa gittiğimde ben ilçe başkanıyım buyur dediğimde. O ilk bakışın değişme halini gördüm. Adam beni tanımıyor. Görse gazetelerde görmüştür. Oraya gelme maksadının ilçe başkanını ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Şahsım ve partim adına şikayetçiyim diye belirttik” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER