Tüzmen: Gümrük Başmüdürünün Dosyası Çok Kabarıktı

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gümrüklerden Sorumlu Bakan iken CHP Milletvekili Aydın Ayaydın'ın akrabalarını görevden alması nedeniyle kendisini karalamaya çalıştığını iddia ederek, "Kirvesi olarak nitelendirdiği gümrük baş müdürünün dosyası çok kabarıktı. İçeri konteynırlar girdiği halde vergisi alınmıyordu. Bunları tespit ettik ve görevden aldık" dedi.

Tüzmen: Gümrük Başmüdürünün Dosyası Çok Kabarıktı

Kürşad Tüzmen, Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde, Denizcilik ve Yelken Kulübü'nün açılışına katıldı. Akçakoca Balıkçı Barınağı'nda bir restoranda eşi Perihan Tüzmen ile birlikte kahvaltı yapan Kürşad Tüzmen, gazetecilerin CHP Milletvekili Aydın Ayaydın ile ilgili tartışmalarını sorması üzerine, "Kendisi zamanında kalemi etik dışı kullanan bir insan. Bankada genel müdürlük yaptığı dönemde yolsuzlukları bilinen bir insan. Bir zamanlar benim için methiyeler yazardı. Bu son yaşanan olayı kullanıyor. Bu hadiseden sonra popülaritesini sağlamak için bu olayı kullanıyor. Bundan sonra herkes ayağını denk alsın. Çünkü Türkiye'ye bürokrasi ile 25 yıl hizmet vermiş, dürüstlüğü ile becerisiyle tanınan bir insanım. Karalamaya çalışmak ahlaksızlık. Bu onu yaptı. Neden? çünkü ben Gümrüklerden Sorumlu Bakan iken, bunun akrabalarını görevden aldım. Kirvesi olarak nitelendirdiği gümrük baş müdürünün dosyası çok kabarıktı. İçeri konteynırlar girdiği halde vergisi alınmıyordu. Bunları tespit ettik ve görevden aldık" diye konuştu.

Tüzmen, Ayaydın'ın medyada yaptığı açıklamaları da eleştirerek, "Benim için yüzer gezer bakan diye tabirler kullandı. Kirli methiyeler yazdı. Diyor ki siyasi hayatımı bitirdiği için ona saldırmışım. Benim siyasi hayatım onun kitabı ile bitecek olsaydı 2006'da biterdi. Sene 2011'e kadar bakan olarak devam ettim. Şu anda Ak Parti'nin MKYK üyesi olarak devam ediyorum. Erkek adam bu olayları dışarıda konuşmaz. Kanal kanal dolaşıp medya maymunluğunu tercih ediyor. Karşılaştığımız zaman VİP salonunda ben kendisinin yanlış yaptığını, Allah'ın kendisini 6 yıl sonra karşıma çıkardığını, kendisine, aile efradına hürmetlerimi ilettim. Gözleri sahanda yumurta gibi taş gibi dolanıyordu, çok korkmuştu. Sonra araya bir tartışma girdi. Yaralandığını söylüyormuş, sanırım ayağı kaydı düştü, yanağını ya da kafasını bir yere çarptı sanırım" dedi.

Tüzmen, "Özür dilemesini bekliyor musunuz?" sorusunu, "Ben ne onu beklerim, ne de öyle bir insanlık müsveddesi ile ilgili yorum yaparım" diyerek cevapladı.

Kürşat Tüzmen, Başkanlık sistemiyle ilgili olarak ise, "Konuşmak için erken. Tartışılması lazım. Zamanı gelince konuşulur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER