'Tuzak Kuranları Tuzaklara Gömdük'

AK Parti Erzurum milletvekili adayı ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, "Türkiye ne zaman istikrar içerisinde ufkuna, hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye kalksa o zaman önüne tuzaklar kuruluyor, engeller çıkarılıyor. Bize verdiğiniz güçle tuzak kuranları tuzaklara gömdük" dedi.

'Tuzak Kuranları Tuzaklara Gömdük'
Ak Parti Tokat İl Başkanlığı tarafından Esentepe Mahallesinde mitinge İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, Ak Parti Tokat Milletvekili adayları, Belediye başkanı Eyüp Eroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Havai fişek gösterisi eşliğinde kürsüye gelen Efkan Ala, mitinge katılanlara teşekkür ederek Tokat’ta 5 milletvekilini de kazanacaklarını söyledi.
 
ÖZGÜRLÜKLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ
 
Türkiye’nin 100 yıldır bir sorunun cevabını aradığını söyleyen Efkan Ala, şöyle konuştu: "Bütün kavgalar, gürültüler, patırtılar bu sorunun üzerinde. O nedir, bu memleketi gerçekten kim yönetecek? Bu memlekette statüko mu, bir takım kendinden menkul güce sahip olduğunu düşünenler mi yoksa millet mi? Tokatlı yönetecek dediğin zaman problem başlıyor. Niye biliyor musunuz, uluslararası bir takım koalisyonlar devreye giriyor ve işbirliği yapıyorlar. Ama iyi olan taraf şu, bunlar eskiden netice alıyorladı. Şimdi neticeyi millet alıyor, Tokatlı alıyor. Onun için biz buna yeni Türkiye diyoruz. Kazdıkları kuyuya kendileri düşüyor, kurdukları tuzağa kendileri düşüyor, saldırılarının altında kendileri kalıyorlar. Türkiye ne zaman istikrar içerisinde ufkuna, hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye kalksa o zaman önüne tuzaklar kuruluyor, engeller çıkarılıyor. Ama yine sizin duruşunuzla, bize verdiğiniz güçle tuzak kuranları tuzaklara gömdük, çukur kazanları çukurlara gömdük. Bizim özgürlüklerimizin önünde ki engelleri de kaldırdık. Artık başörtüsü kamuda serbest, okullarda serbest. Kardeşim biz milletin özgürlüğünü getiriyoruz, özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırıyoruz. Hem ekonomik gelişmesini sağlıyoruz, 660 binden fazla konut yaptık, konut edinmesini sağlıyoruz. Evde bakım ücreti veriyoruz, engelliye bakım ücreti veriyoruz. Bunlar ne yapıyorlar, bunların önünü kesmek, yıkmak için koalisyonlar kuruyorlar. Ama o koalisyonlardan hiç bir şey çıkmaz."
 
Efkan Ala, konuşmasının ardından partisinin milletvekili adayları ile birlikte vatandaşları selamlayarak alandan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER