Türkiye Bileği Bükülecek Bir Ülke Değil

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Türkiye’ye tazminat cezası vermesi nedeniyle morallerin bozulmaması gerektiğini belirterek, "Türkiye öyle bileği bükülecek ufak tefek bir ülke değil. Onlar yapsınlar yapacaklarını biz hiç moralimizi bozmayalım" dedi.

Türkiye Bileği Bükülecek Bir Ülke Değil
 
Düzce Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Keleş’i ziyaret eden Bakan İdris Güllüce’ye, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Ak Parti Düzce Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Fevai Aslan eşlik etti. Ziyarette gazetecilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Kıbrıs Barış Harekatı nedeniyle Türkiye’yi 90 milyon Euro tazminat ödemesine karar vermesini ile ilgili sorduğu soruya Bakan Güllüce, "Avrupa bizim için iki standartlı değil, üç standartlı, yüz, beşyüz, onbin tane standardı vardır. Ne isterse o standardı uygular. Bunun yüzlerce örneği vardır. Balkan savaşında Osmanlı’nın Balkan ittifakını yeneceğini sandığı için hemen Avrupa bir deklarasyon yayınlıyor. Kimse kimsenin sınırına giremez, girerse eski sınırlar geçerlidir. Fakat Balkan ülkeleri Edirne’ye giriyorlar çıt yok. Tersi olup sen girsen geri çekil diyecekler. Bunun yüzlerce örneği var. Bununla ilk defa karşılaşmıyoruz" dedi.
 
Herkesin moralli olmasını isteyen Güllüce, "Türkiye öyle bileği bükülecek ufak tefek bir ülke değil. Biz dev gibi 76 milyonluk bir ülkeyiz. Onları aşacak bir ülkeyiz. Ayağımızda çarık yokken, süngümüzü bileyecek biley taşımız yokken, atımızın nalına çakacak nal çivimiz yokken bu adamlara kemençe çaldırtmışız. Bugün herşeyimiz var, tank yapan bir ülkeyiz. Hiçbir şey olmaz bizim ülkemize. Herkes moralli olsun. Avrupa’nın bir çok ülkesinin nüfusundan çok bizim ilkokulda çocuğumuz var. 16 imparatorluk kurmuş bir devlet geleneğimiz var. Onlar yapsınlar yapacaklarını biz hiç moralimizi bozmayalım. İnşallah herşey çok iyi olacak" diye konuştu.
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Danıştay törenindeki tavrını eleştiren Güllüce, şöyle konuştu:
 
"Bir adam başbakanının karşısına geçip ’Sen Van’daki binayı niye yapmadın?’ diye sorarsa ayıp olmaz mı? Orada bir hukuki toplantı var. Orası TOKİ’nin sorunlarını konuşma yeri değil. Siyaset yapacaksan çıkarırsın cübbeni yaparsın. Kılıçdaroğlu ile yarışacaksan bunun yeri Danıştay değildir. Kılıçdaroğlu’ndan o koltuğu alacağım diye uğraşıyorsan onun yeri orası değildir. İllaki genel başkan olacağım diye orada Başbakan’a laf söylemek doğru değil."
 
Bakanın konuşmasının ardından Ak Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da, Feyzioğlu’na sert tepki göstererek, "Feyzioğlu’nun sicili de temiz değil. Münevver Karabulut cinayetinde Garipoğlu o kızı kıtır kıtır kesti, testere ile doğradı. Orada Garipoğlu’nun avukatlığını yapan adamdı o. Haktan hukuktan bahsedecek bir sicilide yok. Öylesi bir katili masum çıkartmaya çalışan bir katilden bahsediyoruz" dedi. Güllüce belediyenin ardından Ak Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
 
MY
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER