TBMM Gündemi Eczaneler

Genel Kurul'da bu hafta eczanelerle ilgili teklif görüşülecek. "Kentsel dönüşüm" tasarısının da yasalaşması bekleniyor.

TBMM Gündemi Eczaneler

 

Meclis, önemli düzenlemeler için mesai yapacağı yeni bir haftaya hazırlanıyor. 

TBMM Genel Kurulu, haftaya denetimle başlayacak. Genel Kurul'da, 15 Mayıs Salı günü sözlü soruların yanıtlanmasının ardından Eczane ve Eczacılık Kanunu'nda değişiklik yapan kanun teklifi görüşülecek. 

Teklifle, serbest eczane sayıları, ilçe sınırları içindeki nüfusa göre, en az 3 bin 500 kişiye bir eczane düşecek şekilde düzenlenecek. Eczanelerde geleneksel tıbbi ürünler, alternatif tedavi yöntemi ürünleri, özel tıbbi amaçlı diyet gıdalar satılabilecek. 

Genel Kurul'da, bu teklifin yasalaşmasının ardından, daha önceki haftalarda görüşmelerine başlanan afet riski altında bulunan alanların dönüştürülmesine ilişkin kanun tasarısına geçilecek. 

Komisyonlar

TBMM'deki ihtisas ve araştırma komisyonları da gündemlerindeki konuları ele alacak. 

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Turist Rehberliği Meslek Kanunu Tasarısı'nı 15 Mayıs Salı günü görüşecek. 

Plan ve Bütçe Komisyonu, Belediye Kanunu'nda değişiklik yapılmasını içeren yasa teklifini 15 Mayıs Salı günü tali komisyon olarak ele alacak.  

İçişleri Komisyonu, korsan taksiciliğe ağır cezalar getiren yasa teklifini 16 Mayıs Çarşamba günü ele görüşecek.  

Milli Savunma Komisyonu, Askerlik Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında yasa tasarısını 16 Mayıs Çarşamba günü ele alacak. 

Yeni anayasa yazımı sürüyor

Anayasa yazımına başlayan TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu da çalışmalarını sürdürecek. 

Komisyon, 16 Mayıs Çarşamba günü yapacağı toplantıda, temel hak ve hürriyetlerle ilgili bölümle ilgili yapılacak teknik çalışmayı değerlendirecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER