TBMM Eski Başkanvekili Gülpınar Vefat Etti

Eski Devlet Bakanlarından, TBMM Eski Başkanvekili AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Eyyüp Cenap Gülpınar, Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında vefat etti. Babasının ölüm haberini alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar da Şanlıurfa'dan Ankara'ya gitti.

TBMM Eski Başkanvekili Gülpınar Vefat Etti

TBMM'de 18, 19, 20, 21 ve son olarak 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak bulunan Gülpınar, 2011 yılında yapılan seçimlerde aday olmayınca yerine oğlu Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti'den milletvekili seçildi. ANAP ve AK Parti milletvekilliği yapan Gülpınar, gece geç saatlerde Ankara'daki evinde kalp krizi geçirdi ve yakınları tarafından özel bir hastaneye götürüldü. Gülpınar, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Gülpınar'ın ölüm haberini Şanlıurfa'da alan oğlu AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar da karayoluyla Ankara'ya hareket etti.

Eyyüp Cenap Gülpınar, 10 Haziran 1943'de Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren ve avukatlık yapan Gülpınar; 18, 19, 20, 21. Dönemlerde ANAP milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve 48. hükümette Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunan Gülpınar 4 çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER