'Takipçisi Olacağız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, maden faciasının yaşandığı Manisa Soma’ya geldi. Kılıçdaroğlu, ‘Gerçekten çok üzüntülüyüm. Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Olayın ayrıntılarını zaman bize gösterecek. Bütün yurttaşlarıma şu sözü veriyorum; CHP olarak biz bu olayın takipçisi olacağız’ dedi.

'Takipçisi Olacağız'
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, maden faciasının yaşandığı Manisa Soma’ya geldi. Beraberindeki genel başkan yardımcıları ve milletvekillerinden oluşan heyetle maden ocağında incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’la da bir süre görüşerek bilgi aldı. Kılıçdaroğlu’na bu sırada bazı vatandaşların çalışmaların yavaş yürütülmesine ilişkin şikayetlerini iletti. Kılıçdaroğlu, kriz merkezinde de faciaya ilişkin bilgi aldı.
 
Kılıçdaroğlu, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Büyük bir acı yaşanıyor. Gerçekten çok üzüntülüyüm. Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Olayın ayrıntılarını zaman bize gösterecek. Neden olduğunu, nasıl olduğunu, kurtarmanın başarılı olup olmadığını, yeterli önlemlerin alınıp alınmadığını zaman içinde öğreneceğiz. Ama ben bütün yurttaşlarıma şu sözü veriyorum; CHP olarak biz bu olayın takipçisi olacağız” dedi.
 
BİLİRKİŞİLERE SESLENDİ
 
Önümüzdeki süreçte bilirkişilerin de devreye gireceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bilirkişilere peşinen buradan seslenmek istiyorum; vereceğiniz raporlar, ölen her yurttaşımızın hak aramasını sağlayacak raporlardır. Elinizi vicdanınıza koyup raporları öyle düzenleyin” diye konuştu.
 
“YETKİLİLER İÇERİDEKİ İŞÇİ SAYISINI VERMEKTEN ÇEKİNİYOR”
 
İçeride kaç kişinin olduğuna ilişkin net bir verinin şu ana kadar ellerinde olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yetkililer de bu konuda bir rakam ifade etmekten çekiniyorlar. Bir kişi bile nefes alarak çıksa mutlu olacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER