'Slogan Milliyetçiliği Yapmıyoruz'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Biz ecdadın izini sürerken, medeniyetimizin değerlerini takip ederken, birileri gibi sözde milliyetçilik yapmıyoruz, birileri gibi sadece slogan milliyetçiliği yapmıyoruz" dedi.

'Slogan Milliyetçiliği Yapmıyoruz'
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu birinci sıra milletvekili adayı Numan Kurtulmuş seçim bölgesi Ordu’da çalışmalarını sürdürdü. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Altınordu İlçesi Atatürk Parkı’nda düzenlenen Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) ’Aynı Coğrafyalarda Aynı İmza’ sloganıyla 3 ülkede tamamladığı 3 projenin açılış törenine katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİKA tarafından yürütülen çalışmaların her yıl arttığını belirterek, "Biz ecdadın izini sürerken, medeniyetimizin değerlerini takip ederken, birileri gibi kabuk milliyetçiliği yapmıyoruz. Birileri gibi sözde milliyetçilik yapmıyoruz. Birileri gibi sadece slogan milliyetçiliği yapmıyoruz. Nerede atalarımız varsa, nerede iz sürmüşlerse o izi bulup çıkarıyor o izin arkasından o izleri bizde sürüyoruz. Çünkü bu toprakların adı Anadolu’dur. Bu topraklar ana kucağı gibidir. Bu topraklarda ırkçılığın yeri yoktur, bu topraklardaki milliyetçilik herkesi aynı milletin evladı olarak kabul eder. Gürcü’ye de, Abaza’ya da, Çerkez’e de kucak açar. Arnavut’a da, Makedon kökenliye de, Araplara da, Kürt kardeşlerimize de kucak açar. Sultan Alparslan’dan beri böyledir" dedi.
 
TİKA DÜNYANIN NERESİNDE YARDIMA MUHTAÇ OLAN KİM VARSA ORAYA UZANIYOR
 
TİKA ile birlikte Ordu’yu da dünyaya tanıttıklarını, dünyanın her yerinde yardıma muhtaç kim varsa oraya TİKA’nın uzandığını vurgulayan Kurtulmuş, "TİKA, dünyanın neresinde, yardıma muhtaç olan kim varsa oraya uzanıyor. Afrika’da kuyular, okullar, sağlık binaları açıyor. Nerede yardıma ihtiyaç duyan insan varsa oralarda eğitimden, sağlığa kadar her alanda yardım ediyor. 2002 den 2010 kadar yatırımlar 44 kat artmıştır. TİKA’da emeği olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Daha sonra Gürcistan’da ’Batum Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Kimsesizler Sığınma Evi’, Filistin’de ’El Halil Türk Okulu’ ve Bosna-Hersek’te ’Aleksa Şantiç İlköğretim Okulu’ projelerinin açılışları, bulundukları ülkelerin TİKA koordinatörleri ve büyükelçilerinin katılımıyla canlı yayınla bağlanılarak sinevizyonla gerçekleştirildi. Ordu’daki törene katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç sembolik kurdele kesimi gerçekleştirdi.
 
Törende Gürcistan folklor ekibi, Ordu Büyükşehir Belediyesi mehter takımı etkinliklerle sahne aldı. ’Dombra’ şarkısı ile Türkiye’de büyük ilgi toplayan Nogay Ozanı Aslanbek Sultanbekov da kısa bir konser verdi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER