'Seni Başkan Yaptırmayacağız'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bir kere daha uyarıyoruz, hatırlatıyoruz. Sayın cumhurbaşkanı 2015 genel seçimleri sizin başkanlık seçim kampanyanızı değil Türkiye’nin geleceğini belirleme kampanyası. Bu seçim kampanyasını sana yedirmeyeceğiz. Seni başkan yaptırmayacağız" dedi.

'Seni Başkan Yaptırmayacağız'
HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, partisi tarafından Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. 1000’i aşkın kişiye hitaben konuşma yapan Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başkanlık kampanyası düzenlemekle suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek derninin başkanlık olduğunu söyleyen Figen yüksekdağ şöyle konuştu:
 
"Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı her yerde kendisi için başkanlık kampanyası düzenliyor. AKP seçim kampanyası düzenliyor. Türkiye’nin derdi gelecek derdi, geçim derdi, özgürlük derdidir. Ama Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olduğunu iddia eden zatın tek derdi başkanlıktır. Gözünü başkanlık hevesine dikmiş, derdi davası bütün seçim meydanlarında başkanlık kampanyası yürütmek olmuş.  Bugün bir kere daha uyarıyoruz, hatırlatıyoruz. Sayın cumhurbaşkanı 2015 genel seçimleri sizin başkanlık seçim kampanyanızı değil Türkiye’nin geleceğini belirleme kampanyası. Bu seçim kampanyasını sana yedirmeyeceğiz. Türkiye’nin geleceğini sana yedirmeyeceğiz. Yine diyoruz. Seni başkan yaptırmayacağız."
 
İlkeleriyle uyuşmayan koalisyona bugüne kadar girmediklerini, bundan sonra da girmeyeceklerini ifade eden HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ, "Hiçbir karanlık, kirli  ittifak koalisyon pazarlığı yapmadık yapmayacağız. Biz en büyük koalisyonu kurmuşuz. Halkların koalisyonunu kurmuşuz. Bu ağacın altında buluşanların bütün emek özgürlük eşitlik mücadelesi veren Türkiye halklarının büyük ve tarihsel koalisyonunu kurmuşuz. Bundan büyük koalisyon yoktur. 7 Haziran’da halkların demokratik koalisyonu kazanacak" dedi. 
 
Hükümetin seçimin güvenliğini sağlamamakta ısrarcı olduğunu söyleyen Figen Yüksekdağ, HDP’yi hille ve hurdayla barajın altında bırakma operasyonlarının düzenlendiği öne sürdü. Yüksekdağ şunları söyledi:
 
"Seçimin güvenliğini ne yazık ki sadece bizlerin sorumluluğu ile sadece sağduyusu ile sağlamak durumunda kalıyoruz. Hükümet, siyasi iktidar seçimin demokratik güvenliğini sağlamamakta ısrara ediyor. Çünkü biliyor ki bu seçimler özgür ve demokratik bir ortamda yaşanırsa, sandıklarda hile, hurda, hırsızlık yaşanmazsa kendileri baraj altında kalacak. Kendileri kurdukları iktidarın ve kurmak istedikleri diktatörlüğün altında kalacaklar. İşte böyle bir sonla karşılaşmak istemedikleri için bizleri baraj altına itmeye çalışıyorlar. Hileyle hurdayla, saldırıyla, hırsızlıkla bizleri baraj altında bırakmak operasyonları düzenliyorlar. Biz nice operasyonu boşa çıkardık. İnanıyorum ki bu karanlık operasyonu da bu karanlık planı da 7 Haziran günü boşa çıkaracağız."
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER