'Saldırıya Uğradık'

Mardin’de AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Olgaç Öztekin, seçim çalışmaları sırasında gittikleri bir mahallede taşlı saldırı ve küfürlere maruz kaldıklarını ileri sürerek, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Öztekin, "Tavuğun başını kesip önümüze attılar" dedi.

'Saldırıya Uğradık'
Mardin’de seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Kadın Kolları üyesi 25 kişi dün Saraçoğlu Mahallesi’ne gitti. İddiaya göre seçim çalışmalarında bulunan kadınlara, taşlı saldırıda bulunulup küfürler edildi. Saldırılar nedeniyle seçim çalışmalarını yapamadıklarını söyleyen kadın grubu mahalleden ayrıldı.
 
AK Parti Mardin Kadın Kolları Başkanı Aynur Olgaç Öztekin, bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Gördükleri şiddet nedeniyle çalışma yapamadıklarını ileri süren Öztekin, "Tavuğun başını kesip önümüze attılar. Olayın büyümemesi için karşılık vermedik. HDP’nin bir aracı sürekli peşimizdeydi, gençleri peşimize taktılar, taş attılar. Biz yine kapıları çaldık. Çocuklara şeker verdik. Şeker aldılar diye dayak yediler" dedi.
 
Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı Orhan Miroğlu, sadece Saraçoğlu Mahallesi’nde  değil, diğer yerlerde de partisine yönelik tehditler olduğunu söyledi.
 
Miroğlu, "Saldırı yapılmakla kalınmadı. Çok çirkin davranışlar yapıldı. Mesela bir vatandaşımız neye hizmet ettiğinin farkında olmayarak tabi, bir tavuğun kafasını kesip bayan arkadaşlarımızın önüne atıyor. Bu Kürt geleneklerine uygun olmayan bir şeydir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER