Oyunu Eskişehir'de Kullandı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, oyunu Eskişehir’de kullandı, seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Bir süre önce ameliyat olan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen de oyunu kullanmaya bastonla geldi.

Oyunu Eskişehir'de Kullandı
AK Parti Eskişehir 1’inci sıra milletvekili adayı olan Bakan Avcı oyunu Emek Mahallesi’ndeki 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’nda kullandı. Avcı oy kullanmak için bir süre sırada bekledi, daha sonra oy pusulasının bulunduğu zarfı 2067 Nolu sandığa attı. Bakan Avcı çıkışta gazetecilere, "Hayırlı olsun inşallah. Önce tabi vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Allah hayırlara vesile etsin. Hayırlar feth olsun, şerler defolsun. Hayırlı olsun inşallah" dedi.
 
BÜYÜKERŞEN BASTONLA GELDİ
 
Bir süre önce bel fıtığı ameliyatı geçiren ve hastaneden taburcu edildikten sonra halen evinde dinlenen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen de oyunu kullanacağı Sümer Mahallesi’ndeki Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi’ne elinde bastonuyla geldi. 1290 Nolu sandıkta oy kullanan Büyükerşen’e vatandaşlar geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Büyükerşen okul çıkışında gazetecilere seçimlerle ilgili şunları söyledi:
 
"Görüyorsunuz karanlık, bulutlu, sıkıcı bir havadan aydınlığa doğru açıyor gökyüzü. İnşallah bu seçimlerin sonunda da Türkiye sıkıntılarından, bunalımlarından ve üzerini kaplamasından korktuğumuz karanlıktan kurtulur diye ümit ediyorum. Onun için hayırlı uğurlu olsun diyorum hepimize, bütün vatandaşlarımıza, Türkiye yolunu bulacaktır eninde sonunda. Yani demokrasinin, hukukun, cumhuriyetin, laikliğin hakim olduğu bir düzenin içerisinde gelecek kuşaklar bizden daha mutlu olacaklar."
 
Büyükerşen sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Sağlık durumum gördüğünüz gibi iyi yürüyorum, sıkıntılarım kalmadı ama tedbir olarak bir süre daha böyle küçük bir destek baston kullanıyorum. Onun dışında gayet iyiyim. Ama şansızlık tabi benim, seçimlerin arifesinde mecburen bir ameliyat geçirmek durumunda oluşum. Tabi ameliyat ağır bir ameliyattı, uzun süren bir ameliyattı, 6.5 saat sürdü. Neyse ki bugün oyumu kullanma şansına sahip oldum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER