O Belgede İmzam Yok

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Şubat kararlarıyla ilgili ”Ben o zamanki Refah-Yol hükümetinde yani düşürülen diyeyim artık Refah-Yol hükümetinde bakandım ama Milli Güvenlik Kurulu üyesi değildim." dedi

 

 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Şubat kararlarıyla ilgili ”Ben o zamanki Refah-Yol hükümetinde yani düşürülen diyeyim artık Refah-Yol hükümetinde bakandım ama Milli Güvenlik Kurulu üyesi değildim. Dolayısıyla o günkü Milli Güvenlik Kurulu kararlarında da imzam yok. Daha sonra o konular Bakanlar Kurulu’na getirilip herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartılmadığı için benim imzam yok. Ama tabi ki o dönemi yaşayan kişilerden birisiyim” dedi.

GÜL HOLLANDA'YA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül saat 12.20’de THY’ye ait ”Kapadokya” özel uçağıyla Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gitti.
Cumhurbaşkanı Gül’ü Esenboğa Havalimanı’ndan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve diğer yetkililer uğurladı.
Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte eşi Hayrünnisa Gül, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve yüze yakın iş adamı da Hollanda’ya gitti.
Hollanda Kraliçesi Beatrix’in daveti ile Hollanda’ya hareket eden Gül, 11 yıl aradan sonra bu ülkeyi ziyaret eden Türk Cumhurbaşkanı olacak.
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2012, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER