'Nezaket Silsilesine Önce Kendisi Uymalı'

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Halkla Buluşma Programı’ için geldiği Adana’da kendisini nezaketsiz olarak değerlendirmesine,yerel televizyonda katıldığı programda, "Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı" diye yanıt verdi.

'Nezaket Silsilesine Önce Kendisi Uymalı'
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Hüseyin Sözlü, cuma günü Adana’ya gelerek Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen ’Halkla Buluşma Programı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için düzenlenen karşılama programına gitmedi. Bunun üzerine Erdoğan, Uğur Mumcu Meydanı’nda vatandaşlara yaptığı konuşmada Hüseyin Sözlü için, "Bunların bizleri gelip karşılamaması ne denli nezaket kurallarına sahip olduklarını gösteriyor. Hiç önemli değil. Bölücü terör örgütünün desteklediği o partinin belediye başkanları da aynı. Ama MHP’nin Karabük Belediye Başkanı gelip karşıladı. Hatta açılışa katıldı; biz de kendisine rica ettik selamlama konuşması yaptı. Bizler nezakete nezaketsizlik yapmayız" diye konuştu.
 
SÖZLÜ: NEZAKET SİLSİLESİNE ÖNCE KENDİSİ UYMALI
 
Dün akşam Adana’da yerel yayın yapan Koza TV’de gazeteciler Murat Berhun ve Murat Yonat’ın konuğu olan Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında söylediği sözlere cevap verdi. Sözlü şöyle konuştu:
 
"Birinin hakkını gasp ettiğiniz yerde siz nezaketten nasıl bahsedebilirsiniz ki? Demokrasinin kendisi bizatihi nezaket rejimidir. Bunu böyle kabul etmek gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı kendi tabiriyle, ’Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı olarak’ diye başlıyor bazı konuşmalarına. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyor, doğrudur. Sayın Cumhurbaşkanı Adana’ya, kendi ifadeleriyle, ’Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı’ olarak mı geldiler? Hayır. Daha önce genel başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, AKP’nin manevi lideri, doğal lideri olarak geldi. Hatta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilçe başkanı, benim karşılamaya gelmem halinde, beni istemeyeceklerini söyledi. Ben de bu ilçe başkanına ’sanane’ dersem ne olur? Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Adana’ya geldiğinde, hatta sadece havalimanından aktarma yaparak başka bir ile geçmek için Adana Havalimanı’nı kullandığında dahi ben eşimle birlikte kendisini karşılamaya gittim. O zaman hepimizin Cumhurbaşkanı sıfatıyla Adana’ya geliyordu fakat bu son gelişinde tamamen AKP’nin propagandasını yapmak için ve milletin sadece bir kısmının temsilcisi olarak geldi. Bu yüzden de karşılamaya gitmedim. Bu açıklamayı da beni seçen hemşerilerimin önünde beni direkt olarak suçlamasından ötürü yapıyorum. Beni seçen Adanalılar son derece nezaket sahibi insanlardır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın nezaketten bahsettiği yerde bir kere hakka riayet etmesi lazım. Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanıysa, Anayasa’daki tarafsızlık ilkesine uyması lazım. Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı."
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER