NATO Zirvesinde Türkiye'yi Gül Temsil Edecek

ABD'de yapılacak NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesinde Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Gül başkanlığındaki Türk heyeti temsil edecek.

NATO Zirvesinde Türkiye'yi Gül Temsil Edecek

ABD'nin Chicago kentinde 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesinde Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki Türk heyeti temsil edecek.
Heyette Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da yer alacak.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, zirve vesilesiyle NATO devlet ve hükümet başkanlarının iştirak edeceği bir çalışma oturumu ile çalışma yemeği düzenleneceği bildirildi. Açıklamada, NATO'nun ISAF harekatına katkıda bulunan ülke liderleri ile ilgili uluslararası kuruluş temsilcilerinin Afganistan konulu toplantıda bir araya geleceği ve bazı ortaklarla bir toplantı gerçekleştirileceği kaydedildi. 
NATO Dışişleri ve Savunma Bakanları için de ayrı çalışma yemekleri düzenleneceği belirtildi.
NATO'nun Chicago'daki zirvesinde gündemindeki öncelikli konuların görüşülmesi ve bunlara ilişkin bazı önemli kararların alınması bekleniyor. Zirve gündeminde yer alan öncelikli konuların, savunma paketi ve akıllı savunma, balistik füze savunma sistemi, ittifakın caydırıcılık ve savunma yapısının gözden geçirilmesi, ortaklıklar ve Afganistan olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER