Kılıçdaroğlu: Benim Derdim, Her Eve Huzur Gelsin

Genel seçime iki gün kala İzmir’in ilçelerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dikili Çandarlı’da halka seslendi.

Kılıçdaroğlu: Benim Derdim, Her Eve Huzur Gelsin
Çandarlı’de meydanda toplanan vatandaşlara, korsan bir gösteri yaptıklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Hepinizi Silivri’ye göndereceğim" diye şakalaştı.
 
Kılıçdaroğlu, "7 Haziran’da sandık başında olacağız. Onun için çalışacaksınız. Bakın ben günün 24 saati çalışıyorum. Her tarafa gidiyorum. Bindirme kıtalarla miting yapmıyorum. Bakın ben sizin ayağınıza geliyorum. Siz de çalışacaksınız. Bir kişiyi ikna edeceksin. Bak diyeceksiniz ki ’güzel kardeşim gel beraber gidelim CHP’ye oy verelim, 6 okun altına mührü basalım’ deyin. Söyleyeceğin çok basit ’bunlar 13 yıl önce geldiler, dediler ki yoksulluğu bitireceğim dedi, yoksulluk bitti mi? İşsizlik bitti mi? Dış politikada hiçbir komşumuzla sorun olmayacaktı, şimdi bütün komşularla kavgalı haldeyiz. 2 milyon Suriyelimiz var. Ödenen 5.5 milyar paramız var diyeceksiniz ki ’13 yıldır yetki verdik hiçbir sorunu çözmediler, Kılıçdaroğlu ’bana 4 yıl verin, adam gibi yöneteyim ’diyor deyin.
 
Onların derdi saray benim derdim halkımdır. Kadınlar sizlere güveniyorum, Türkiye’ye değiştirecek olanlar çağdaşlaştıracak olanlar sizlersiniz ve sizin çocuklarınız. Ankara’da beyler gençleri potansiyel suçlu görüyor. Ben ve arkadaşlarım gençleri bu ülkenin umudu geleceği güvencesi olarak görüyor" dedi. Halkın sevgi gösterilerinde bulunduğu Kemal Kılıçdaroğlu, otobüsün penceresinden bir bebeği kucağına alıp sevdi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER