Kadir Koçdemir'in Anne Sevgisi

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir anne sevgisinin kutsal olduğunu söyledi.

Kadir Koçdemir'in Anne Sevgisi

 

 

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir annesevgisinin kutsal olduğunu söyledi.
 
Koçdemir Anneler Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, "Yaşamın ilk anından başlayarak sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren annelerimiz, yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır" dedi.
 
Koçdemir açıklamasında şunları söyledi: "Anneler, hayata dair her şeyin ilk öğreteni, çocuklarının ilk yol göstericisi olarak aile bütünlüğü ve evlatları için en samimi duyguları ile mücadele etmektedirler.
 
Anneler, dünyaya getirdiği çocuğunun bir yandan fiziksel ve ruhsal sağlığı için gereken özeni gösteren, diğer yandan sonsuz sevgi ve fedakarlıkla büyüten, ahlaki ve manevi değerleri vererek çocuğun kişiliğinin oluşmasını sağlayan ve geleceğe hazırlayan bireyler olarak sağlıklı nesillerin yetişmesinde büyük bir görev üstlenmektedirler. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en çok annelerin payı vardır. Hayatın her alanında etkin katılımlarının yanında annelik sorumluluğunu da özveriyle sürdüren anneler, aile ve toplum hayatının temel taşlarıdır. Annelerimizin dinimizde de ayrı bir yeri vardır. Peygamberimiz, "Cennet annelerin ayakları altındadır" diyerek cennete giden yolun annelerin rızasını kazanmaktan geçtiğini belirtmiştir. Bu bilinç ile annelerimize sevgi ve saygıda kusur etmememiz gerekmektedir. Atalarımız da "Ana gibi yar olmaz" demişler. Değerleri ölçülemeyen, bize her zaman yol gösteren, bir gün değil her gün hatırlanması gereken baş tacımız annelerimizin "Anneler Gününü" kutluyorum."
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER