'İşsizliği de Yoksulluğu da Tarihe Gömeceğiz'

Son 13 yılda yoksul sayısının 17 milyona ulaştığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, yoksulluğu da işsizliği de, adaletsizliği de tarihe gömeceklerini söyledi.

'İşsizliği de Yoksulluğu da Tarihe Gömeceğiz'
Genel seçimlere sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi  Üyesi Dr. Aytun Çıray çalışmalarını daha da hızlandırdı. Sivil toplum kuruluşları ve üretici temsilcilerine daha fazla zaman ayıran Milletvekili Çıray CHP'li aday arkadaşları ile birlikte Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret etti. Programda yönetici ve üyelerden federasyonun faaliyetleri, sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Çıray, memleket derneklerinin gelenek ve göreneklerin yaşatılması, gençlerin geleceğe hazırlanması ve ortaya koydukları dayanışmayla örnek çalışmalara imza attıklarını söyledi.
 
 YURTTAŞ ÖZGÜR TÜRKİYE'Yİ TERİH EDECEK
 
Toplantıya katılanların seçimde her zamankinden daha fazla seçici ve dikkatli olacaklarını belirtmeleri üzerine CHP İzmir Milletvekili Çıray, "Türkiye bir büyük kavşakta. Milletimiz karar verecek. Anayasasını ve parlementer sistemini bekleme odasına alanlara, hukukun üstünlüğünü üstünlerin hukukuna çevirenlere mi, yoksa demokrat ve özgür daha yaşanılır bir Türkiye mi? Türkiye 7 Haziranda tarihi bir virajı alacak. Verdiği kararın özgür bir Türkiye olduğunu seçmenimiz bize farklı vesilelerle aktarıyor. Her geçen dakika CHP'nin oyları ciddi şekilde artıyor. Tüm partilerin oyları artarken 13 yıllık iktidarın oyları düşüyor. Bu düşüşe engel olamayanlar saldırmaya ve karalamaya devam ediyorlar. Elindeki imkanların aslında tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilmeyenler bilmek istemeyenler israflarına anlaşılan o ki son güne kadar devam edecekler"dedi.
 
 CHP'NİN BİLDİRGESİ ÖRNEK OLDU     
 
Türkiye'deki en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray  konuşmasını şu cümlelerle devam ettirdi, " En büyük derdin işsizlik olduğunu biliyoruz. 17 milyon yoksulumuz var. 6 milyon 250 bin işsizimiz var. Çocuklarımız KPSS’ye girer, başarılı olurlar, beklerler ne zaman sıra bize gelecek diye. Beylerin beyzadelerin, hısım akraba dostlarından sıra gelmiyor. Sözümüz söz, bu düzeni yıkacağız. Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Yıllardır proje üretemez diye CHP'yi eleştirirlerde. Bu kez hazırladığımız CHP’nin seçim bildirgesi diğer partilere örnek olmuştur. Türkiye zengin bir ülkedir. Türkiye kaynaklarını hakça bölüşmek zorundadır".
 
Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu programının ardından CHP Milletvekili Çıray Türkiye'nin en büyük sektörel tekstil sitesi, tekstil ve konfeksiyon sektörünün örnek kümelenme modellerinden biri olan ve 20 bin kişiye istihdam sağlayan MTK sitesinin 19. yılı resepsiyonuna katıldı. MTK sitesi yönetiminin düzenlediği 19.yıl Resepsiyonda İzmir'in önde gelen isimleri ve MTK üyeleri ile bir araya geldi. Tekstil ve pamukçuluğun geleceği hakkında konuşuldu. Programa davetlilerin önde gelen isimlerinden olan Çıray organizasyona katılanlarla yakından ilgilendi. Milletvekili Çıray, Tekstil ve konfeksiyon sektörleri başta olmak üzere üreten kesime iktidarları döneminde sağlayacakları kolaylıklar ve destekleri anlattı. 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER