'İkisini Birden Kaldıramayız'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye’de artık bir elde demokrasi bir elde silahın olamayacağını ifade etti, "Bir şey yapılmadı diyenler nankörlük yapmasın" dedi.

'İkisini Birden Kaldıramayız'
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ndeki mahalle muhtarlarıyla toplantıya katıldı. Muhtarlara hitap eden Bakan Çelik,  seçimlerde AK Parti’ye destek olmaları çağrısında bulundu. Çelik şöyle konuştu:
 
"Bazı kesimlerin ideolojik çatışmalar, kepenk indirme, taş atma, tehdit etme yöntemiyle; düzeni ve bölgeye inşa etme çalışması içerisinde olanlar vardır. Ben Suruçluların çok sağlam ve dik durmalarını istirham ediyorum. Bir taraftan yapan bir anlayış var, bir taraftan da yakan bir anlayış var. Böyle bir şey olabilir mi?" 
 
’KİMSE NANKÖRLÜK ETMESİN’
 
Türkiye’de huzur, barış ve kardeşliği kendilerinin sağladığını ileri süren Bakan Çelik, ülkenin her yerine refahın yayıldığını savunarak şöyle konuştu:
 
"Kobani’deki iç savaşta 2 gün içerisinde 200 bin Kobanili Türkiye’ye geldi. Bunların yaralarını el birliğiyle sarmaya çalıştık. Burada kimse nankörlük etmesin. Gerçekleri duyalım, gerçekleri konuşalım. Bu milletin birliğinden, bütünlüğünden rahatsız olan yabancı unsurlar var onlar bizim düşmanımızdır. İçeridekilerine ne oluyor? Silah ve tehditle demokrasi olmaz. Bunları gömeceksiniz. Silahlar gömülecek ve demokratik bir şekilde herkes yarış yapıp gelsin. Türkiye’yi kim idare ederse etsin? Millet kimi getiriyorsa onlar idare etsin. Bir elde demokrasi, bir elde silahı artık Türkiye’nin kaldıracağı bir şey değildir. Şanlıurfa ve ilçelerine onlarca hizmet verildi. Ardından bir şey yapılmadı diyenler nankörlük yapmasın."
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER