'Her Yatırım Çocuklarımız İçin'

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy çocuk güzellik yarışmasında jüri üyesi oldu. Geleceğimizin Cumhurbaşkanları dediği çocuklarla birlikte sahneye çıkan Şeboy,” insana yatırım en değerli yatırımdır” dedi.

'Her Yatırım Çocuklarımız İçin'
Jüri üyesi oldu
 
Buca Hancı’da düzenlenen çocuk güzellik yarışmasının sürpriz konuğu AK Parti adayı Şeboy oldu. Alkışlarla salona giren Şeboy, İzmirlilerin sevdiği sanatçı Mikrop Hikmet’le sahneye çıktı. Tüm çocukları sahneye davet Şeboy, konuşmasını minik yarışmacılarla birlikte yaptı. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni çocuklara adadığını vurgulayan Şeboy, Geleceğimizin Milletvekilleri, belediye Başbakanları bu çocuklarımız arasından çıkacak. Belki buradaki miniklerimizden biri geleceğin Cumhurbaşkanı olacak. Ben de bu çocuklarımız gibiydim. Buca’nın sokaklarında koşturuyorduk, bir gün Belediye Başkanı, Milletvekili olacağım hiç aklıma gelmezdi ama Allah nasip edince oluyor.” dedi.
 
Refah için eğitim
 
Türkiye’nin yarım bilgili milletvekillerinden, belediye başkanlarından, başbakanlarından çok çektiğini belirten Şeboy, “Bu yüzden çocuklarımıza ne kadar güzel eğitim verirsek, onları ne kadar güzel donatırsak ülkemiz işte o zaman refaha kavuşacak. İnsana yapılan yatırım dünyada en değerli yatırımdır. Eğer çocuklarımıza iyi eğitim sağlıyorsak Türkiye’nin geleceğinden endişe etmememize gerek yok. Bugün çocuklarımız burada medeni cesaretleriyle çok büyük bir özgüven kazanıyorlar. Bu tür sosyal faaliyetlerin çocuklarımızın kendi kimliklerine kavuşmasında önemli olduğunu düşünüyorum. Bütün anne babaları da kutluyorum” diye konuştu.
 
Torunlarımı sevmeye vaktim yok
 
15 yıl Belediye Başkanlığı döneminde çocuklarının büyüdüğünü göremediğinden yakınan Şeboy, “Çocuklar büyüdü bari torunlarımla vakit geçireyim istedim ama o da nasip olmadı. Allah bize bu ülkeye hizmet etme görevi yazmış. Onlarla oyun oynayamıyorum ama tüm çocuklarımızın geleceği için Meclis’te çalışacağım” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER