'HDP Bu Seçimde Tarihi Bir Şans'

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Ankara’nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi’nde, "Kardeşçe, bir arada, eşit yaşayabilmek için HDP bu seçimde tarihi bir şans ve fırsat haline geldi. Savaşın kazananı yok, barışın kaybedeni çoktur" dedi.

'HDP Bu Seçimde Tarihi Bir Şans'
Hasanoğlan’da partisinin seçim bürosu önünde vatandaşlara hitaben konuşan Sırrı Süreyya Önder, kardeşçe bir arada, eşit şekilde yaşayabilmek için HDP’nin bu seçimde tarihi bir şans ve fırsat haline geldiğini savundu. Önder şöyle devam etti:
 
"Bu fırsatın Türkiye’de gönlü barıştan, eşitlikten, adaletten yana olan vicdan ve merhamet sahibi bütün insanlardan partili-partisiz bizim haklarımızı teslim ettiler, bunun farkına vardılar ve bu çabalarımızı alkışladılar. Biz bunu gören tüm vicdanlara teşekkür ediyoruz. Bu nedenle Hasanoğlan’da oy oranımız 2 bin civarından 3 , hatta 4 bine çıkarabiliriz. Savaşın kazananı yoktur, barışın kaybedeni çoktur. Onun için iki buçuk yıldır özverimizle, bütün gayretlerimizle sürdürdüğümüz bu barış çabalarımızda size buradan ve bütün Türkiye’ye söz veriyoruz. Nihai bir barışla, nihai kardeşlikle eşit ve özgür ülke için taçlandıracağız. Herkes bundan emin olsun, herkes buna güvensin ve herkes buna katkı sunsun."
 
Hasanoğlan’da kapısını çalamayacakları hiçbir hane olmadığını ifade eden Sırrı Süreyya  Önder, kendilerini duymayan kulak, görmeyen gözler, perdesini açmayan gönüllere girmek için tüm geçleri ile daha fazla, daha kararlı çaba sarfetmeye çalıştıklarını söyledi. Önder, "Burada ne söylüyorsak, Türkiye’nin her yerinde aynısını söylüyoruz. Binlerce cana mal olan bir savaşı bitiriyoruz" dedi.  Haklarında bin türlü iftira ve karalama kampanyaları yürüttüklerini kaydeden önder, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ellerimizi sonuna kadar açacağız ve gelin sevgili Hasanolanlı hemşerilerimiz birbirlerimize sarılmak, taputlara sarılmaktan daha iyidir. Gelin kardeşlik içinde gönüllerimizi birleştirelim. Bütün bu zulüm bezirganlarına, bu savaş tüccarlarına hep birlikte karşı duralım. Aslolan barıştır, eşitliktir, özgürlüktür ve adalettir" dedi.
 
Elmadağ bölgesinde 2 binden fazla oylarının olduğunu savunan Önder, "Bu oranı 3 bine, hatta 4 bine çıkartabilirsiniz. Görüyorum ki meydanlara kadınlar hakim olmuşlar. Kadınlar bir davaya el koydular mı bu dava yerde kalmaz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER