'Hani Sizin Kadına Saygınız Vardı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bingöl’de vatandaşlara seslendi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
 
Bunlardan birisi 18 yıl ezanı Türkçe okutmak suretiyle zulmetti. Şimdi birisi ezanı Kürtçe okutarak zulmetmek istiyor. Ezanın aslı bellidir. Allahuekber Allahuekber böyle devam eder. Bunu değiştiremezsiniz. Çağlayan Adliyesi’nde savcımızı şehit eden terör örgütü bunları destekliyor. Paralel örgütün gazeteleri bunları yere göğe sığdıramıyor.
 
"HANİ SİZİN KADINA SAYGINIZ VARDI"
 
Darbeci Doğan medyası derseniz en büyük müttefikleri. Ermeni lobisi, eşcinseller, Alisiz Alevilik bütün bu fitne temsilcileri bunların baş tacı. Türkiye’yi kendi müstemlekeleri gibi gören yabancı bazı medya kuruluşlarının da desteğini aldılar.Bütün bu olaylar karşısında bizler kararlı bir şekilde Pazar günü halkımın en ideal şekilde hazırlandığını görüyorum.
 
Pek çok yerde sırf bunların istedikleri gibi davranıyorlar diye vatandaşlarımızı öldürdüler. Hiç bunların nedamet getirdiğini duydunuz mu? Çocuklarını dağa kaçırdıkları anneleri utanmadan taciz ediyorlar. Yolda anneler yolumu kestiler. Diyarbakır Belediyesi’nin önünde o anneleri günlerce ağlattılar. Sonra üzerlerine su sıkmak suretiyle onları kovaladılar. Hani sizin kadına saygınız vardı? Şimdi de baskıyla korkutmayla bölgede oy toplamaya çalışıyorlar. Biz bunlara itibar etmeyiz. Milletim müsterih olsun. Herkes gitsin gönlü hangi partiyi çekiyorsa gitsin ona versin. Çözüm süreciyle seçimin hiçbir alakası yok. Biz bunlarla başlatmadık ki bunlar yok diye bitsin. Biz çözüm sürecini milletimizle başlattık.
 
"ASİL DURUŞUNUZU SANDIĞA GİDEREK GÖSTERMENİZİ İSTİYORUM"
 
Ben Türk’ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt’ü Kürt olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Ne diyor kitabımız Kuran’da Allah, ‘Biz sizleri kavimler halinde yarattık. Üstünlük takvadadır.’ İşte ben Bingöl’de bunu görüyorum, gözlerinizden bunu okuyorum. Şunu unutmayın eğer onların bir hesabı varsa, Allah’ın da, milletin de bir hesabı vardır.
 
Biz başladığımız hiçbir hayırlı işi yarım bırakmadık. İnşallah Çözüm Sürecini de tamamına erdireceğiz. Bingöl hep kardeşliğin yanında oldu. Çözüm Süreci'ni hep gönülden desteklediniz. Bu asil duruşunuzu Pazar günü de sandıklara giderek göstermenizi istiyorum.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER