Genel Kurul'da Tartışma

TBMM Genel Kurulu’nda Ak Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık ve HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım arasında ’şerefsiz’ tartışması yaşandı. Hüseyin Kocabıyık’ın "Açıklamazsan şerefsizsin" dediği Ahmet Yıldırım, kürsüden "Şerefsiz sensin tamam mı? Utanmıyor musun?" diye karşılık verdi. 

Genel Kurul'da Tartışma
TBMM Genel Kurulu’nda 2016 yılı bütçe görüşmelerinde HDP Grubu adına konuşan Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili konuşurken, "Tapusu üzerinde değil, ama kişisel banka hesaplarına aktardıkları vardır" dedi.
 
Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı Cumhurbaşkanına söylenenlerden dolayı sataşma olduğu gerekçesiyle söz istedi. İsmail Kahraman’ın 2 dakika süre verdiği Naci Bostancı konuşmasını tamamladıktan sonra Ahmet Yıldırım konuşmak için yine kürsüye çıktı.
 
Ak Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık bu sırada Ahmet Yıldırım’a birkaç kez  "Açıklamazsan şerefsizsin" dedi. Ahmet Yıldırım ise kürsüden "Şerefsiz sensin tamam mı? Utanmıyor musun?" diye karşılık verdi. Yıldırım kürsüde "Hiçbir zaman kendime yediremeyeceğim cümleyi size iade ediyorum. Naci Bey keşke sözlerimi iyi dinleseydiniz. İkincisi sataşan arkadaşınızı susturmayı da göreviniz gereği bilseydiniz bari. Cumhurbaşkanının kendi ağzından söyleyeceğim. Şu alyansı çıkardı ve sermayem bu dedi. Bundan fazla bir mal varlığım olursa demek ki çalmışımdır. 3 milyar dolar nereden geldi arz ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER