Eroğlu, Dalaman'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde halka seslenip, partisinin milletvekili adayları için destek istedi.

Eroğlu, Dalaman'da
 
Bir dizi ziyaret ve toplu açılışa katılmak için Muğla’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dalaman Havalimanı’nda partililer tarafından karşılandı. Buradan partisinin Dalaman seçim ofisine geçen Bakan Eroğlu, ilgiyle karşılaştı. Aralarında Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye’den gelenlerin de bulunduğu partililere seslenen Bakan Eroğlu, "Bugün ülkesini düşünen, ülkesi için büyük hedefler ortaya koyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için Türkiye’nin her yerinde tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet diyen bir hükümet var" dedi.
 
Muğla’nın kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her yerine hizmet götürdüklerini, bugün de yeni tesislerin temel atma ve açılışlarını yapacağını vurgulayan Bakan Eroğlu, "Hükümet olarak büyük yatırımlara imza attık. Hükümet her şeyi yapıyor, yapar. Ne isterseniz de yapacağız. Çünkü devletin parası bol. Neden? Artık hortumları kestik. Borçları ödedik. 12 yıl önce Türkiye borç batağına saplanmış, IMF’ye 23,5 milyar dolar borcu olan, soyulan bankalardan dolayı vatandaşa 231 milyar lira borcu olan bir ülkeydi ve parasının yanında 6 sıfır vardı. İtibarı yoktu" diye konuştu.
 
Türkiye’nin AK Parti iktidarı döneminde çok büyük hamleler yaptığını ve dünyada söz sahibi ülkeler arasına girdiğini de belirten Bakan Eroğlu, "Türkiye’nin büyük hamle yaptığı durumlarda ortalığı karıştırmak isteyenler çıkıyor. IMF’ye 23,5 milyar dolar olan borcumuzu sıfırladık. Faizler düştü. Enflasyon tek haneli rakamlara geriledi. Bundan rahatsız olanlar var. Hep birlikte kenetlenerek, birbirimizi severek, sayarak bu işleri çözeriz. Dolayısıyla 7 Haziran seçimleri çok önemli. Ülkenin kalkınması istikrarın bozulmaması için milletimizden bu dönemde siyasi iktidara sahip çıkmasını istiyoruz" diye konuştu.
 
Diğer partilerin söylediğini, ancak Ak Parti’nin hizmet yaptığını ifade eden Bakan Eroğlu, "Bugüne kadar Muğla için bir çok hizmet yaptık, bundan sonra da sizlerin desteği ile hizmet yapmaya devam edeceğiz. Muğla’ya son 13 yılda 8.6 milyarlık yatırım ve destek sağladık. 2015 yılında da Muğla’ya yapılacak ve takriben 85 milyon maliyetli 29 tesisin açılışı için geldik. Ayrıca Denizli-Dalaman Karayolu’nu yapmak da benim boynumun borcu. Sizlerden aldığımız destek ve güçle Muğla Ege’nin yıldızı olacak" dedi. Bakan Eroğlu, partisinin Muğla milletvekili adayları için destek de istedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER