Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu Topa Tuttu!

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik eleştirileriyle uğraşacak zamanı olmadığını söyledi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın hedefinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik saldırılarıyla uğraşacak zamanı olmadığını söyleyen Erdoğan, "Ama isterse AK Parti Siyaset Akademisi'nin kapıları ona sonuna kadar açık. Seminerlerimize katılsın istifade eder. Buraya girip de boş çıkan yok" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun süt dağıtımı konusundaki eleştirilerinin "Nasıl bir muhalefet tarzının olduğunu göstermesi açısında da önemli" olduğunu dile getiren Erdoğan, CHP liderinin İzmir'le yaptığı karşılaştırmayı değerlendirdi:

"Sayın Kılıçdaroğlu, çıktı 'İzmir belediyesi 5 yıldır her gün süt dağıtıyor' dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi her gün değil bir gün süt dağıtıyor. 'Sen çocukları zehirledin' dedi. Bilim insanları bunun yalan olduğunu ispatladı. 'İhale yandaşlara verildi' dedi. Oysa süt üreticisi 17 şirket ihaleye katıldı. Sadece bir tanesi o da evrakları eksik olan kazanamadı. Diğerlerinin hepsinden süt alınıyor.

Diyor ki İzmir'de süt 37 kuruştan alınıyormuş. Biz 53 kuruştan alıyormuşuz. Biz sütü 780 kilometrekareye dağıtıyoruz. Nakliyet maliyeti var. Bizim dağıttığımızın ambalajı farklı ve sütlerin terkibi farklı. Sadece bir konuda bu kadar yalanı arka arkaya sıralıyor."

CHP'nin süt konusunda yaptığı muhalefet tarzını sert bir dille eleştiren Başbakan, terör örgütü lehine yapılan eylemlere gönderme yaptı:

"Söylemek zorundayım, çocukların eline taş verip askere polise attırmak ve o çocukların arkasına saklanarak siyaset yapmak ne kadar vicdansızlıksa sütün arkasına sığınıp siyaset yapmak da o kadar vicdansızlıktır."

Kılıçdaroğlu'nun 12 Haziran seçimleri öncesinde hayatını kaybeden bir bebeği aylarca siyasi malzeme yaptığını dile getiren Erdoğan, "Sonra o bebeğin annesi televizyonlara çıkıp adeta yalvardı. 'Benim yavrumu artık rahat bırakın, televizyonda duydukça acım artıyor' dedi. Hatta ben de seslendim ama vazgeçmedi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER