'Erdoğan Artık Kaçak Sarayda Oturamaz'

Mersin’de, resmi olmayan seçim sonuçlarına göre CHP’den milletvekili seçilen Fikri Sağlar, "Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. 13 yıllık iktidar bitti. Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz" dedi.

'Erdoğan Artık Kaçak Sarayda Oturamaz'
 
15 yıl aradan sonra TBMM’ye dönüş yapan eski Kültür Bakanı Fikri Bakanı Sağlar, seçimleri değerlendirdi. 4 partinin meclise girecek olmasını, ’tam demokratikleşmenin göstergesi’ olarak yorumlayan Sağlar şunları söyledi:
 
"Mersin’de CHP birinci parti oldu. Hedefimiz buydu. 2011 ve 2014 seçimlerinde ikinci parti olan CHP’yi, uyguladığımız strateji ile birinci parti yapmayı başardık. CHP Mersin’de kendi ilkelerini açıkça koydu ve halktan buna dönüş oldu. HDP’nin de Mersin’de bir gücü vardı. HDP’nin barajı aşmasının demokratikleşme yolunda bir adım olacağını toplum gördü. Onların barajı aşması bizim bir milletvekili eksik çıkarmamıza neden oldu. HDP’nin barajı aşmasıyla AKP’nin Mersin’deki milletvekili sayısı da düştü."
 
TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AYDINLIK
 
Sağlar, meclisten yeni döneminde demokratik açılım, temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra gelir dağılımı adaleti için de adımlar atmasının beklendiğini vurgulayarak şöyle konuştu:
 
"7 Haziran seçimlerinin en önemli mesajı şudur. Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. 13 yıllık iktidar bitti. Erdoğan artık kaçak sarayda oturamaz. Bundan sonra kuvvetler ayrılığı ilkesini benimseyen, hırsızlıkların, yolsuzlukların, adaletsizliklerin üzerine giden bir parlamento yapısı oluşacaktır. Ümit ediyorum ki siyasetçiler kaprisleriyle bu şansı heba etmezler."
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER