DP Lideri Hükümeti Eleştirdi

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını kapsamında geldiği Uşak’ta hükümeti eleştirdi. Uysal, ülkenin, hukuksuzluk ve yolsuzluk yüzünden nefes alamaz hale geldiğini savundu.

DP Lideri Hükümeti Eleştirdi
Uşak’ta parti otobüsüyle şehir turu atan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, ardından parti binasını ziyaret etti. Partilileriyle sohbet eden Uysal, ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili açıklamalar yaptı. Hukuksuzluk ve yolsuzluk yüzünden ülkenin nefes alamaz hale geldiğin öne süren Uysal, "Bu büyük ülke yeniden, insanını hür bir şekilde, refah içerisinde yaşatabilecek imkanlara sahiptir. Ülkemizin, gençlerimizin, kadınlarımızın geleceğine endişe duyduğu bir iklimde, birilerinin kendi çocuklarına imkanlar yarattığı, birilerinin milyar dolarları evlerinde sakladığı siyasetçilerin olduğu bu ülkede, ayakkabı kutularında milyon dolarları saklayan bir ülkede biz diyoruz ki: Yeniden hak düzeni, yeniden eşit fırsatlara sahip bir Türkiye istiyoruz. Bunun için de önce siyaset değişecek sonra Türkiye değişecek. İşlemeyen bu düzeni, yağma ve rantiye düzenini yerle bir etmek adına milletimizin iradesiyle daha güçlü bir temsiliyeti arıyoruz" dedi.
 
2008 ile 2014 arasında Türkiye ile aynı kategoride olan ülkelerin yüzde 5.9 büyüdüğünü, ancak ülkenin bu dönem 3.3 büyüme seviyesinde kaldığını kaydeden Uysal, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Krizi bahane edenlerin bu gerçeği perdeleme imkanı yoktur. Bugün katrilyonları çerez parası diyerek dalga geçen maliye bakanları, bugün milyar dolarları evinde saklayan Cumhurbaşkanlığı hüviyetini, vasıflarını yanlış değerlendirerek kendi hüviyetine saygı duymayan, sorumsuzluk ilkesini yanlış anlayarak sorumsuz tavır ve sözlerle Türkiye’de insanımız üzerindeki kur yükünü artıran bu çarpık anlayışın, milletimiz defterini dürmek durumundadır."
 
’TÜRKİYE’DE HUKUK VE GELİR ADALETİNDEN BAHSEDEMEYİZ’
Ülkede özelleştirilen kamu yatırımlarına da değinen Uysal, "Birilerinin ’Onlar konuşur AKP yapar’ dediği noktada biz diyoruz ki: ’Demokratlar yapar, bu zalim iktidar satar.’ Anadolu’nun Timur istilasından sonra gördüğü en büyük yağma hareketi, 12 yıldır Türkiye’de ganimet paylaşırcasına bir yanda devletin kurumlarını öte tarafta bu milletin birikimlerini yağma etmişlerdir. Türkiye’de hukuk ve gelir adaletinden bahsedemeyiz. Türkiye’de her bakan değişimi ile eğitim politikasının değiştiği noktada ailelerin evlatlarının geleceğinden endişe ettiğini biliyoruz. DP olarak Kampüs Okullar projemizle Türkiye’yi yeni bir milli eğitim politikasına, milli tarım politikasına kavuşturarak, alınterinin karşılığını alacak esnaf ve çiftçileri ile mutlu ve müreffeh bir ülkeyi yeniden kurabiliriz" dedi. Uysal daha sonra Uşak’ın Sivaslı ilçesine geçerek partililerle görüştü. Ardından Ankara’ya döndü.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER