Demokrasiyi Önce Ülkene Getir

Hükümetin Suriye politikasını eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’de demokrasi yokmuş. Türkiye'de demokrasi var mı? Demokrasi istiyorsan önce kendi ülkende getireceksin'' dedi.

Demokrasiyi Önce Ülkene Getir

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avcılar Havuz Meydanı'ndaki ilkokullararası folklor yarışmasını izledi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, vatandaşların Hıdırellez Bayramı'nı kutladı.
 

Kılıçdaroğlu, sorunların adresinin AK Parti, çözüm yerinin de CHP olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti. ''Zaman zaman derler ki, 'Şu CHP hiç çalışmıyor, hiç muhalefet yapmıyor.' Sanki köstebeği biz açıklamadık da ABD açıkladı. Niye haber yapmıyorsun? Pozantı Cezaevi'nde çocukların uğradığı dramı, tecavüzleri CHP açıkladı. 4+4+4'de parlamentoda onurlu mücadele yapan CHP. Bütün baskılara, tehditlere, tekmelere rağmen mücadele eden kim? CHP. Suriye'ye en ciddi muhalefeti yapan kim, CHP. Komşularımızla savaşmak istemiyoruz. Ne işimiz var Suriye'de? Ne işimiz var Afganistan'da? Hepsini düşünmek zorundayız. Önce kendi ülkemizin, insanlarımızın çıkarlarını savunacağız.

Demokrasi mi istiyorsunuz? Suriye'de demokrasi yokmuş, sanki Suudi Arabistan'da demokrasi var da, Suriye'de yokmuş. Sen kendi ülkene bak bakayım, Türkiye'de demokrasi var mı? Demokrasi istiyorsan önce kendi ülkende getireceksin. Millet konuşmaktan korkuyor, korkudan yazamıyor. Dünyanın hiç bir ülkesinde basılmamış kitap yasaklandı mı? Tek istisnası var, Türkiye. Basılmamış kitabın yasaklandığı ülkede demokrasi olur mu?''

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER