Demirden Korkan Trene Binmez

28 Şubat soruşturmasıyla ilgili ifade vermeden önce aracı kurşunlanan TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in makamı dün 'Geçmiş olsun' diyen ziyaretçilerle dolup taştı.

Demirden Korkan Trene Binmez

Akşener’i önce TBMM Başkanı Cemil Çiçek ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Değişik partilerden çok sayıda milletvekili de Akşener’i makamında ziyaret etti. MHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşen Akşener, saldırıyla ilgili gazetecilerin soruları üzerine, “Kendi açımdan şunu söyleyebilirim, demirden korkan trene binmez” dedi.

Geçen hafta sonunu İstanbul’da geçiren Akşener’in şoförü cumartesi sabahı otomobilin arka camının çatlak olduğunu fark ederek tutanak tutturdu. Camı bantlayarak Akşener’i Ankara’ya götüren şoför sonra servise gitti. Arka hoparlörde bir delik gören ustalar arka konsolu söktüklerinde bir mermi çekirdeği buldu. Bunun üzerine İstanbul polisi tarafından soruşturma başlatıldı.

Olay dün Meclis Genel Kurulu’nda da gündeme geldi. Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile milletvekilleri söz alarak saldırıyı kınadı ve Akşener’e geçmiş olsun dileğinde bulundu. MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da, “Onun tüyüne zarar gelmesine müsaade etmeyiz. Onun nezdinde birilerine mesaj vermek isteyenler varsa, yiğitçe ortaya çıksınlar, mesajlarını ortaya koysunlar. Sayın Meral Akşener yalnız değildir. Akşener’e uzanan elleri kırarız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER