Davutoğlu'ndan Sandık Çağrısı

Başbakan Davutoğlu, AK Parti Gençlik teşkilatlarıyla buluşmasında "sandık" çağrısında bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'da AK Parti Gençlik teşkilatlarıyla buluştu.
 
Yoğun bir seçim kampanyası içinde 74 ilde 104 miting yaptıklarını söyleyen Davutoğlu, gençlere sandık çağrısında bulundu.
Gençlerin mutlaka sandığa gidip oy kullanması gerektiğini belirten Davutoğlu, şunları söyledi:
 
"Siyasi hayatımda gördüğüm ne vahim tablolardan biri; hala nasıl yaptığını anlamakta bile güçlük çektiğim. 18 yaşını seçilme yaşı olarak gündeme getirdiğimizde, bir MHP milletvekilinin, akademik camiadan da geldiğini iddia eden biri, iki 18 yaşındaki genci sağına soluna alıp 'Bunlar mı ülkeyi yönetecek diye' bizi eleştirmeye kalkmasıydı.
 
Ben de o gün 2 değil 2 milyon genci alıp 'Evet bunlar ülkeyi yönetecek' demek isterdim. Bu aynen Kenan Evren zihniyeti. Bir oradan bir buradan deyip yaşlarını büyütüp gençleri idam sehpasına gönderen zihniyet bu. Önemli olan adalet değil, önemli olan gençlerin yüreğine korku salmak...
 
Arkadaşlar hiçbir şekilde korkmayın. Biz bu ülkede halkın bize verdiği yetkiyi kullanırken tek bir gencin dahi düşüncesi, kıyafeti, inancı, mezhebi, etnik geçmişi dolayısıyla korkmasını istemiyoruz. Özgür olun, özne olun. Özgüveniniz olsun." 
Gençlere bir vasiyette de bulunan Davutoğlu, "Bir vasiyet olarak söyleyeyim. Eğer yurtdışına giderseniz, eğer bir vilayete ziyarete giderseniz. Mutlaka yapmanızı arzu ettiğim şey; orada bir tek şehidimiz varsa, gidin o şehidin huzurunda durun Fatiha okuyun ve tefekkür edin. Çünkü biz eğer bugün sizlerle burada bu toplantıyı yapabiliyorsak, eğer bir seçime yürüyorsak o şehitlerin kanları ve fedakarlıkları üzerinde bunu yapıyoruz" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER