Davutoğlu'ndan İşçilere Müjde

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kamu İşçileri Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuştu.

Davutoğlu'ndan İşçilere Müjde
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde, Kamuda Çalışan İşçilerin Toplu İş Sözleşmesi basın toplantısı ve imza töreninde konuştu.
 
Davutoğlu, şunları söyledi:
 
Yılda 1 defa olmak üzere tüm işçilere 500 TL ödeme yapılacak. Taşeron konusuna çözüm bulmaya kararlıyız. Bütün işçilerimize bu parayı iyi günlerde kullanmaları konusunda iyi dileklerimi ifade etmek istiyorum. Ölçü nedir biliyor musunuz arkadaşlar, Sendika temsilcilerinin yüzünün gülmesi. Kamu olarak gerekli adımları attık. Özel güvenlik olarak çalışanların hiçbiri mağdur edilmeyecek. Sadece kritik kamu kurumlarında özel düzenlemelere gidebiliriz. Oralardaki özel güvenlik elemanlarının mağduriyetleri olmayacak. Kimse bundan olumsuz etkilenmeyecek.
 
Çalışma ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de imza töreninde şunları dedi:
 
40 bin işçinin ücretlerinde yüzde 16’ının üstünde artış sağlandı. Yıllık verilen 500 lira işin içine girmiyor. 
Sayın Başbakan talimatınızla bu yüzlerin gülmesi için çok büyük gayret gösterdik. Netice olarak bir noktaya geldik. Aşılamayan konular vardı. Başbakanımızın talimatı ile bu konular aşıldı.
 
PİKNİK ÖNERİSİ
 
İmza atılırken ''Seçimden sonra Bakanlar Kurulu’nun eşleri ve sizin belirleyeceğiniz işçilerin aileleri ile hep beraber piknik yapalım'' önerisi de geldi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER