Davutoğlu HDP'ye Yüklendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Batman mitinginde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 
 
İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:
 
"Bizim diyanet işleri başkanımız hutbe olurken HDP genel başkanı burada ona saldırıyor. Bu milletten ne istersin sormak gerekmez mi? Onlara ancak batıdaki marjinal partiler destek verir. Biz Ak Parti gemisine binen kimseye kimlik sormayız. 28 Şubat zihniyeti HDP'ye çağrıda bulunuyor. Bir köşe yazarı. 2011'de AK Parti kazandı diye size "Bidon kafalılar" diyen cahil var ya... Şimdi de demiş ki: "Bütün oylar HDP'ye" Şimdi de HDP'ye oy topluyorlar. Kahrolsun ırkçılık.
 
Bakın kimler HDP’yi destekliyorlar. Paralelciler, göbeğini kaşıyan adam diyenler, darbeciler ve ermeni diasporası da HDP’ye çağrı yaptı. Bana arkadaşını söyle sana kim olacağını söyleyeyim. Ne yapmak istedikleri aşikar. Hepsi bir araya gelmek istiyorlar. HDP, CHP, MHP, paralelciler ve bazı medya organları AKP’ye saldırmak istiyorlar. AKP bu millete barışı getirdi. Kardeşliği bozmak istiyorlar. Kardeşliğimiz ebedi olacaktır. Çözüm sürecinden taviz vermeyeceğiz. Muhattabımız millettir.
 
Bugün HDP’ye bir destek de güya aydınlardan geldik. Aydın önce dürüst olmalı. Aydın olmak aynı metinde AK Partiye yönelik saldırıları da kınamak gerekmez miydi? Biz HDP yapılan saldırıları hep kınadık. Neden kınamıyorlar AK Parti’ye yapılan saldırıları?"
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER