Darbenin Cezası Ne İse Yerine Getirilmeli

BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır, 'Nereye dayanırsa dayansın, darbeler özgürlüğün kurdudur.'

Darbenin Cezası Ne İse Yerine Getirilmeli

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve 12 Eylül Mağduru Ülkücüleri Komisyonu Başkanı Remzi Çayır, 12 Eylül yargılamaları hakkında, ''Darbenin cezası ne ise o yerine getirilmeli. Acıma hissiyle hareket edilmemeli. Biz bir insanı acıma hissiyle affedebilir hayatımızdan uzak tutabiliriz. Ama devlet kamu adına hareket ettiği için bunu yapamaz, yapmamalı'' diye konuştu.
Çayır yaptığı açıklamada, Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın mutlaka ceza alması gerektiğini vurguladı. ''Bizler hapse girdiğimizde çok küçüktük, ben 12 yıl 7 ay hapiste kaldım'' diyen Çayır, dava sonunda verilecek cezanın sembolik olmamasını aksi halde davanın ciddiyetini kaybedeceğini savundu.
''Darbeler ne vaat ederse etsin özgürlüğün kurdudur'' ifadesini kullanan Çayır, ''Türkiye'de her kesimin bir darbesi var. 27 Mayıs'ı solcular kutsadı, 12 Mart'ı kısmen sağcılar kutsadı. 28 Şubat'ı Kemalistler kutsadı. Herkesin kutsal bir ihtilali var.'' dedi
Çayır, halkın iradesine karşı yapılan her fiilin yargı önüne çıkması gerektiğini belirterek, öç alma duygusuyla hareket etmediğini, sadece yaşadıklarının bir daha yaşanmasını istemediklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER