'Cumhurbaşkanı Sorunlar Çözülsün İstemiyor'

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti hükümeti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın barışın yolunu açma görevini yerine getiremediğini savunarak, "Hükümet de Cumhurbaşkanı da sorunu çözmek istemiyor" dedi.

'Cumhurbaşkanı Sorunlar Çözülsün İstemiyor'
 
Adana’nın İmamoğlu İlçesi’ne gelen Figen Yüksekdağ, partisinin ilçe binasının açılışını yaptı. Partisinin Adana milletvekili adaylarını tanıtan Yüksekdağ, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da yeni bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Yüksekdağ, "Sömürü, adaletsizlik, itsizlik ve zorbalığın üstesinden geleceğiz. HDP sadece gerçek muhalefetin partisi değil aynı zamanda yeni bir iktidar alternatifidir . Çukurova, insanı hak ettiği ürün ve berekete doyacak, hak ettiği yaşamı elde edebilir. Adana toprakları tarımsal üretimde çok önemli bir rol oynamasına rağmen köylülük adeta bitirilme noktasına getiriliyor. Ben de bir köylü çocuğuyum. Çiftçinin topraklarının her gün parça parça nasıl küçüldüğünü çok iyi bilirim. Bugün siyasi iktidar bu bereketli toprakların bereketini kurutmak için elinden ne gelirse yaptı. Ama biz buna dur diyerek toprağın bereketini insanın gücünü yeniden uyandıracağız" diye konuştu.
 
’KÜRT VE ALEVİ SORUNU ORTADAN KALKACAK’
 
Türkiye’nin bütün sorunlarının çözeceklerini de belirten Yüksekdağ şöyle konuştu:
 
"AK Parti iktidarı, Kürt sorunu Alevi sorunu, çatışma ve gerilim ortamının ortadan kaldırılıp barışın yolunun açılması görevini yerine getirmedi. Ak Parti hükümeti de Cumhurbaşkanı da sorun olmazsa ayakta kalamaz. Sorunların çözülmesini istemiyorlar. İşte bu nedenle Kürt sorununun çözülmesini istemiyorlar. Bu memleketin evlatlarını, birbiriyle komşuluk yapan gençleri, dağlarda çatışmanın içinde ölmeye mecbur bırakıyorlar. Arkamızda devletin gücü yok. Hazineler, o büyük bütçeler, ayakkabı kutularındaki paralar, çuval çuval taşınıp sıfırlanamayan dolarlar yok. Bütün engellemelere rağmen HDP, Türkiye’nin her köşesinde."
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER