'Çözüm Süreci Doğal Haktır'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Çözüm süreci, insanların anasından doğmasıyla gelen en temel, en doğal haklarını iade etmektir" dedi.

'Çözüm Süreci Doğal Haktır'
 
7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında seçim bölgesi Sivas’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri öğretmenevinde kahvaltıda bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Yılmaz, yapılacak seçimlerin sadece milletvekili değil Türkiye’nin seçimi olacağını belirterek şöyle dedi: 
 
"Dolayısıyla Türkiye’nin nasıl olmasını istiyorsak, öyle bir tercih yapacağız. CHP’yi seçersen Türkiye’nin nasıl olacağını bilirsin değil mi. CHP’nin yönetmesini istiyorsan CHP’ye oy vereceksin ama Türkiye’nin de nasıl olacağını biliyorsun, geçmiş tecrübeyle. MHP’yi istiyorsan, geçmişte onun yönettiği dönemler var, koalisyon ortağı olduğu durumlarla ve şimdiki Türkiye’nin olaylarına bakışı var. Herkes layık olduğu üzere yönetilir diye bizim genel ilkemiz var. Geriye kalıyor HDP ya da o ekolden yana olan partiye o vereceksiniz. Sonuçta bu Türkiye’nin seçimi. Önümüzdeki dönemde kimi, hangi düşüncenin, hangi hizmet siyasetinin yönetmesini istiyorsak onu seçeceğiz. Dolayısıyla kendimiz için seçeceğiz. CHP’den hizmet gelir mi? MHP’den hizmet gelir mi? HDP’den hizmet gelir mi?"
 
HERKES AK PARTİ İKTİDAR OLACAK DİYOR
 
Anketlerde AK Parti’nin açık ara önde olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz şöyle devam etti:
 
"Türkiye’de anket yapılmış, bu verdiğim rakamlar gerçek ve saha içi. Kim iktidar olacak? Yüzde 77 ile AK Parti olacak. Benim buradaki kardeşlerim de hangi partiye oy verirse versin, ancak herkes biliyor ki AK Parti iktidara gelecek. Muhalefetten hizmet gelir mi? Muhalefetten hizmet gelmez. Muhalefetten hizmet gelmeyeceğini bile bile benim bir kardeşim CHP’ye veya MHP’ye veya diğer ufak partilerden birisine oy verirse, ondan sonra Türkiye’ye veya Sivas’a hizmet gelmedi diye şikayet etmeye hakkı olur mu? Türkiye kararını verdi, kaç milletvekiliyle AK Parti iktidar olacak ona karar vereceğiz. Sivas bu seçime, tercihe ne kadar katkıda bulanacak ona karar vereceğiz. Bunun dışında başka bir seçenek yok."
 
ÇÖZÜM SÜRECİ İNSANLARIN HAKKINI İADE ETMEKTİR
 
Çözüm sürecine oe değinen Bakan Yılmaz şunları söyledi:
 
"Askere gitmekte olan evladı olanlar, o çağda evladı olanlar bunun kıymetini daha iyi bilir. Eskiden askere gönderdiğinde kafasında bir soru işareti vardı nasıl olacak diye. Çözüm süreci devam etmesin demek kavgalar devam etsin demek. Bir kavgaya girersiniz beş yumruk atarsınız ama bir, iki yumruk da yersiniz. Beş yumru attığınız kar değil ama yediğiniz iki yumruk sizin için zarardır. Dolayısıyla terörle mücadeleye girdiğinde karşı taraftan bin, iki bin kişi öldürdün ama her yıl senden 100 tane evladın şehit veriliyor. Bu senin için kayıp mı. Dolayısıyla o evlatların kaybedenlere en çok şehit cenazesine katılmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Annesine babasına bir sorun bakalım size dünyaları versek deseniz hangisini tercih eder. Onların bu tercihlerini görmeyeceksin de her yıl yüze yakın insanın ölmesini doğal kayıp gibi göreceksin, niye bunu yaptın diyeceksin. Biz bu ülkeyi güçlü dönemine nasıl getirdik, kendisini muhafazakar Müslüman kabul edenleri bu sistemin asil sahibi yaptık. Ananla senin arandaki dile birisi engel koysa buna karşı çıkmaz mısın? Sana yapılmasını ister misin. İstemezsin. O halde Kürt kardeşime niye isteyesin? Çözüm süreci, insanların anasından doğmasıyla gelen en temel, en doğal haklarını iade etmektir. İşte onu yaptığımız için Türkiye’yi güçlendirdik. Yine kafalarında kendi Türkiye’yi bölenler AK Parti’nin Türkiye’yi böleceğini söylüyor bu doğru değildir. Ben her zaman söyledim. CHP ve MHP Doğu’da ve Güneydoğu’da var mı? Yok. Oraya gitse bir tane vatandaş onları desteklemiyor. Desteklemediği için de isterse orası yansın gözlerinde yok."
 
Bakan Yılmaz daha sonra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Yıldız Beldesi’ne hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER