Çıray, Ben TV'de Bombaladı

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Başbakan Davutoğlu'nun Gündoğdu Meydanı yerine Konak Meydanı ifadesini kullanmasına tepki gösterdi ve "Daha hangi meydanda miting yaptıklarını bilmiyorlar." dedi.

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Aytun Çıray, gündemi Ben TV'de değerlendirdi. Çıray, İzmir'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen mitinge ilişkin şu ifadeleri kullandı;

"Mitinge doğal olarak gitmedim; fakat takip eden gazeteci arkadaşlarla konuştum. Heyecansız bir topluluk varmış ve Cumhurbaşkanı'nın da dediği gibi Başbakan rehavet içinde izlenmiş. Burada asıl komik olan, Başbakan'ın Gündoğdu Meydanı'nı Konak Meydanı olarak nitelendirmesi olmuş. Daha hangi meydanda miting yaptıklarını bilmiyorlar. İnşallah 8 Haziran sabahı AKP iktidarı Türkiye'nin başında olmayacak ve Türkiye, demokrat, özgür, kalkınan, özgürleşen bir ülke olarak yoluna devam edecek. "

"Yapılan her şeyi destekleriz ama..."

CHP'li Çıray, Davutoğlu tarafından açılan Konak Tünelleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Çıray sözlerini şöyle sürdürdü;

"İzmir'e yapılan her iyi şeyi destekleriz; ancak bunlar neyi doğru yaptılar da Konak Tünelleri'ni doğru yapsınlar? İstanbul-İzmir Otoyolu'ndan haber var mı? Bayındır asfaltını yaptılar, 9 yıl sürdü. Bunu hesaba vurduğumuzda İstanbul-İzmir Otoyolu 90 yılda anca biter."

"Görüşlerini ikrar ettiler"

Öte yandan geçtiğimiz gün İzmir ile ilgili çirkin ifadeler kullanan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten için, "IŞİD zihniyeti" benzetmesinde bulunan Çıray, İçten'e sahip çıkan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Hüseyin Kocabıyık'a da tepkiliydi.

"Bunu İzmirlilerin değerlendirmesine sunuyorum. İzmir'den aday olmuş bir kişi, İzmir'e haşhaşi diyen birine katılıyorsa, İzmirliler de bunu değerlendirir. Bence görüşlerini açıkça ikrar etmişler. "

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER