CHP'li Bingöl Hükümeti Eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, ülkenin geleceği konusunda insanların endişeli olduğunu öne sürerek, "Türkiye, 14 yıllık ceberut bir AKP iktidarının getirdiği çok kötü bir sonuçla karşı karşıya. Artık dünya tarafından kabul edilmeyen bir iktidar işbaşında, Türkiye’de işler iyi gitmiyor" dedi.

CHP'li Bingöl Hükümeti Eleştirdi
CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın Adnan Menderes Bulvarı’ndaki, yeni hizmet binası, CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Tekin Bingöl, Erdal Aksünger, Antalya milletvekilleri Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP İl Başkanı Semih Esen, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve çok sayıda partilinin katılımıyla yapıldı. 
 
HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ
Genel başkan yardımcılarının partilileri selamladığı açılışta konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Herkesin ülkenin geleceği adına kaygılı olduğunu iddia eden Tekin Bingöl, "Türkiye, 14 yıllık ceberut bir AKP iktidarının getirdiği çok kötü bir sonuçla karşı karşıya. Artık dünya tarafından kabul edilmeyen bir iktidar işbaşında. Türkiye’yi itibarsızlaştıran bir yönetim anlayışı işbaşında. Türkiye’nin bütün komşularıyla arasını bozan, ilişkileri hiçbir şekilde düzelemeyeceği bir noktaya sürükleyen bir yönetim anlayışı işbaşında. Ekonomik parametrelerin tümüyle bozulduğu bir yönetim işbaşında. Türkiye’de işler iyi gitmiyor" dedi.
 
’TÜRKİYE’NİN BÜTÜN KURUMLARI İŞGAL EDİLDİ’
Ak Parti iktidarının Türkiye’nin başına bela ettiği belalardan en fazla nasibini alan kentlerin başında da Antalya’nın geldiğini öne süren Tekin Bingöl, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"İçimiz kan ağlıyor. Binlerce Antalyalı hemşehrimiz maalesef işini kaybetti ve birçoğu da kaybetme kaygısı içinde. Antalya’nın çok önemli tarımı bu iktidar eliyle can çekişiyor. Bütün bunların tek sorumlusu Türkiye’yi yönetemeyen AKP. Onlar sadece kendi siyasi ikballerini ve o gerici anlayışı sürdürmek adına uygulamayla koydukları yönetim nedeniyle Türkiye’yi bu darboğazın içine soktu. Türkiye’de bütün kurumları işgal ettiler. Olağanüstü baskıcı bir anlayışla kadrolaşmaya gittiler."
 
’ÖZGÜR BASIN YOK’
İktidarın basını da baskı altına aldığını savunan Bingöl, özgür basının iktidar eliyle yok edildiğini, yandaş medyanın yaratıldığını iddia etti. Tekin Bingöl, "Artık özgür basın söz konusu değildi. Birkaç yürekli gazeteci, birkaç mütevazi televizyon ve gazete dışında yüreklice Türkiye’nin sorunlarını ve AKP’nin bu gerici anlayışını dile getiren yok. Bütün kurumları ele geçirdiler ve özgür üniversiteleri yok ettiler. Kendi yandaş yönetim anlayışlarını üniversitelerde hakim kıldılar. Basını da susturdular ama bir tek size (CHP’ye) güçleri yetmedi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER