Chp Lideri Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu

Karabük’ün Safranbolu İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Necdet Aksoy ve belediye meclis üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Chp Lideri Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve belediye meclis üyeleri, Safranbolu Adliyesi’nde savcılığa suç duyurusu dilekçelerini verdi. Başkan Aksoy, Devlet Başkanlarının o ülkenin manevi şahsiyetini, onurunu temsil etmekle vazifeli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlarının devletin hükmü şahsiyetini temsil ettiği için her türlü manevi saldırıdan, maddi saldırıdan korunmasının elzem olduğunu ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:
 
"Devletimizin birliğini temsil eden, milletimizi her bulunduğu yerde temsil eden, geçmişte yapmış olduğu hizmetlerle ülkemizin kalkınmasına, bugünkü refah düzeyine ulaşmasına büyük emekler harcayan Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında yapılan konuşmalara tepkisiz kalmadığımızı, onu zedelemeye dönük her türlü saldırının bizi de burada zedelediğini, bizi de yıprattığını, bizi de üzdüğünü ifade etmek için buradayız. Devletimizi hemen hemen her bulunduğu yerde en başarılı şekilde temsil etmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan saldırı bize yönelik yapılmış bir saldırıdır. Aynı zamanda bize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kınamakla da kalmıyor bu saldırıyı yapanları da adaletin önünde hesap vermeye davet ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER