Canlı yayın kazası...

CHP'li Milletvekili Tacettin Bayır, partisinin grup toplantısını Facebook'tan canlı yayınlamak isterken emojileri açık unutunca olanlar oldu.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, partisinin grup toplantısıFacebook üzerinden canlı yayınlarken 'Face effects' eklentisinin açık olduğunu fark etmeyince, Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer parti üyelerini şekilden şekle soktu. 18 dakika boyunca devam eden yayın sırasında izleyenleri kahkahaya boğan Bayır, durumu fark edince canlı yayını apar topar silme yoluna gitti.

'YÜZÜKLERİN EFENDİSİ'NDEN GANDALF...'

CHP'li vekilin Facebook üzerinden yaptığı canlı yayını izleyenler, Kemal Kılıçdaroğlu'nu Yüzüklerin Efendisi serisinin 'sakallı ve şapkalı büyücüsü' Gandalf kılığında görünce önce ne olduğunu anlayamasa da, kısa süre sonra durumu fark edip vekili uyarmayı denediler. Ancak yorumları görmeyen Bayır, yayını bir süre daha devam ettirince ortaya izleyenleri gülümseten görüntüler çıktı.

PARTİ ÜYELERİ DE NASİBİNİ ALDI

Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra kadraja giren diğer parti üyeleri de uygulamadan nasibini alırken görüntüler,  kısa süre içerisinde Twitter'da da çok sayıda paylaşım ve yorum aldı.

TACETTİN BAYIR'IN DANIŞMANI İSTİFASINI VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasını  Facebook’tan canlı yayınla vermek isterken, teknolojinin azizliğine uğrayan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın danışmanı Fırat Toprak istifasını verdi. Facebook’un “Face effects” eklentisiyle yapılan yayında ekranlara Kılıçdaroğlu’nu gülümseten görüntülerle yansıtan yayından ötürü özür dileyen Toprak, “milletvekilimizi zor durumda bırakmamak adına istifa ediyorum” dedi. Bayır istifayı kabul etmedi.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın basın danışmanı Fırat Toprak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “3 senedir beraber çalışmaktan mutluluk duyduğum, ağabeyim Tacettin Bayır’ın danışmanlığından, Salı günkü Grup toplantısında Vekilimin şahsi Facebook sayfasından gerçekleştirdiğim canlı yayının bir hata sonucu farklı olarak yayınlamasından dolayı, kendisini zor durumda bırakmamak adına istifamı sundum. Danışmanlıkta hataya yer yoktur. Sehven yapılan yayından ötürü, başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere yayında olan herkesten özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

YANDAŞ MEDYA GENEL BAŞKANI KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYOR

Konuyla ilgili Egepostası’na açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, “Yapılan yayında bir art niyet yok. Her zaman yaptığımız bir yayındı. Facebook yeni bir özellik geliştirmiş. Fırat’ın telefonundan yapılan bir şeydi, farkında olmadan onu açık bırakmış. Şimdi herkes üzerine gidiyor. Bunun için bazı yandaş medya, Fırat’ı ve beni aradılar. Anladığım kadarıyla yandaş medya Genel Başkanı küçük düşürmek için kullanmaya çalışıyor. Burada her şey çok açık. İstenilerek yapılmış bir şey değil. Facebook’ta canlı yayın yaparken yeni bir özellik gelmiş, kameramana da yapmış o simgeleri, oturanlara da yapmış. Kişiye özel bir şey değil. Hatta ilk gördüğüm zaman birileri hesabıma saldırıyor diye düşündüm. Sonradan Fırat’ın telefonundan canlı yayın yaptığımızı hatırladım, zaten hemen kestik yayını çok uzun sürmedi” dedi.

İSTİFASINI ALIP DA EKMEĞİYLE OYNAR MIYIM?

Bayır, “Bu kadar basit bir kazadan dolayı onun istifasını alıp da ekmeğiyle oynar mıyım? Böyle bir şey olur mu” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER