Büyükelçi de Bizden!

Konya Selçuk Üniversitesi'nin 9'uncu Kültür ve Sanat Festivali kapsamındaki kortej yürüyüşüne katılan Brezilya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marcelo Andrade de Moraes Jardım, öğrencilerin 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sloganına tempo tutarak eşlik etti.

Büyükelçi de Bizden!

Selçuk Üniversitesi Sağlık- Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 9'uncu Kültür ve Sanat Festivali, kent merkezinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başladı. Rektörlük binası önünden başlayıp Anıt Alanı’na kadar süren yürüyüşe Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ile kendisini ziyarete gelen Brezilya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marcelo Andrade de Moraes Jardım, rektör yardımcıları, akademik personel ve yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Rektör Gökbel'i ziyaretinin ardından kısa süreliğine korteje eşlik eden Büyükelçi Jardım, öğrencilerin 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sloganına yumruklarıyla tempo tutup destek verdi.  

19 Mayıs gününe kadar sürecek festival kapsamında, Mustafa Ceceli bugün akşam Alaeddin Keykubat Kampusu'nda konser verecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER