'Birlik ve Dirlik İçinde Çalışacağız'

CHP MYK'sında gerçekleşen revizyon sonrası Genel Başkan Yardımcısı olan İzmir Milletvekili Aytın Çıray, Kocaoğlu-Yüksel ekibine uzak bir isim olması nedeniyle kutuplaşmanın artacağı yönündeki iddialar için, " CHP iktidarı içinde birlik ve dirlik içinde çalışacağız. Kamuoyunda milletin sorunlarını değil de parti sorunlarını gündeme getiren anlayışı şiddetle reddedeceğim. Partimizde herkesi kucaklayacağım”dedi.

'Birlik ve Dirlik İçinde Çalışacağız'
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK’da yaptığı revizyon sonrası İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştu. Yeni göreviyle ilgili Milliyet’e konuşan Çıray, “ 20. Yüzyılda seçimden seçime seçmenler, sadece oy vererek iktidarları denetlerdi. STK’lar ise iki seçim arasında denetleme işini yaparlardı. 21. Yüzyıl çağdaş demokrasilerde, STK’lar hükümetin aldığı kararlarda etkilidir. Tıpkı Gezi olaylarında olduğu gibi” dedi.
 
Çıray, hükümetin STK’ları zayıflatmaya yönelik çaba içersinde olduğunu öne sürerek şunları söyledi; “Hükümet meydan konusunda bir karar aldı, karşısında STK’ları gördü. Hükümet, STK’ların maddi imkanlarını zayıflatmakta, hareket alanlarını kısıtlamakta. Böyle yaparak sadece kendisini değil, millete de kötülük ediyor. STK’ların daha etkin olmalarını sağlayacak çalışma içinde olacağız”
 
Çıray, Genel Başkan Yardımcısı olmasıyla birlikte Kocaoğlu-Yüksel ekibinie uzak bir isim olması nedeniyle vekiller arası kutuplaşmanın artacağı yönündeki iddialar içinse, “ CHP iktidarı içinde birlik ve dirlik içindeçalışacağız.Kamuoyunda milletin sorunlarını değil de parti sorunlarını gündeme getiren anlayışı şiddetle reddedeceğim. Partimizde herkesi kucaklayacağım”dedi. 
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER