'Birileri Güzel Rüya Görüyor Kendi Aralarında'

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane’nin Torul İlçesi’nde toplu açılış törenine katıldı. Seçim öncesi muhalefete eleştiriler yönelten Işık, "Birileri güzel rüya görüyor kendi aralarında. Ne yapacaklar? AK Parti’yi türlü türlü oyunlarla zayıflatacaklar, CHP, MHP ve HDP koalisyonu kuracaklar" dedi.

'Birileri Güzel Rüya Görüyor Kendi Aralarında'
Özel uçakla Trabzon’a gelen, ardından da karayoluyla Gümüşhane’nin Torul ilçesine geçen Bakan Işık, Pazar Meydanı’nda ilçeye yapılan 4 milyon liralık yatırımlara ilişkin gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı. AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Feremüz Üstün ile Kemalettin Aydın, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ile Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’ nun da hazır bulunduğu törende konuşan Bakan Işık, milliyetçiliğin vatana millete hizmet etmek olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Seçim var ya, birileri milliyetçilik naraları atıyor. Millet acayip derecede milliyetçi kesildi. Ama şunu da biliyoruz ki asıl milliyetçilik bu vatana, millete hizmet etmektir. Lafla peynir ekmek gemisi yürümez. Lafla milliyetçilik olmaz. Bugün sizin önünüze milliyetçilik naraları atarak gelenlere, ’Allah için 3 buçuk yılda iktidardayken bu memlekete neyi ürettiniz? diye sorun."
 
NE KADAR DA BARIŞ GÜVERCİNİYMİŞ
 
Birilerinin CHP, MHP ve HDP koalisyonu kurulacağı yönünde rüyalar gördüğünü kaydeden ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a eleştirilen yönelten Bakan Işık konuşmasıı şöyle sürdürdü:
 
"Bu memleketi Allah İMF’ye de namerde de muhtaç etmesin. Sizden beklentimiz,  koalisyon rüyası görenlere güzel bir ders vermeniz. Birileri güzel rüya görüyor kendi aralarında. Ne yapacaklar? AK Parti’yi türlü türlü oyunlarla zayıflatacaklar, CHP, MHP ve HDP koalisyonu kuracaklar. Ama unutmayın, bu lider ’Gel başbakan ol’ dendiğinde DSP’nin yanında diz çöktü mü, oturdu mu? Oturdu. Şimdi, Selahattin Demirtaş’ı,  doğuyu ve Güneydoğu’yu sokak çağrısıyla kan gölüne çeviren Demirtaş’ı şu anda demokrasi kahramanı lanse ediyorlar. Ne kadar da barış güverciniymiş. Doğuda milleti tehdit et, batıda demokrasiden bahset. Bu Demirtaş’ı kahraman ilan edenler, yarın MHP ile HDP’nin bir araya gelmesinin memleket için ne kadar büyük bir fazilet olacağını da anlatırlar. Ama o zaman iş işten geçmiş olabilir. Onun için istikrarın sürmesine destek olun."
 
Konuşması sonrasında Bakan Işık ve beraberindekiler yapılan yatırımların toplu açılış kurdelesini kesti. Bakan Işık, sora da vatandaşlara karanfil dağıttı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER