'Başkanım Uçak Saati Yaklaşıyor'

Milli İttifak liderlerinden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, mitingdeki konuşmasını uzatınca görevliler tarafından Kamalak’ın konuşmalarını yaptığı promter cihazından "Başkanım uçak saati yaklaşıyor" diye uyarıldı.

'Başkanım Uçak Saati Yaklaşıyor'
 
Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından kurulan Milli İttifak’ın liderleri Mustafa Kamalak ile Mustafa Destici Erzurum’daki İstasyon Meydanında seçmenlere seslendi. Milletvekili adaylarının tanıtımı ve selamlama konuşmaları ile başlayan mitingde ilk olarak 8’nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Mardin milletvekili adayı Ahmet Özal konuştu. Özal, konuşmasında hükümeti eleştirdi ve seçimlerin Tükiye için çok önemli olduğunu vurguladı. Özal, doğru karar verilmediği takdirde, Türkiye’nin önünde kötü günler olacağını öne sürdü. 
 
DESTİCİ DESTEK İSTEDİ
 
Daha sonra kürsüye çıkan Mustafa Destici, 7 Haziran seçimlerinde Milli İttifaka destek istedi. Parlamentoda bulunan partileri eleştiren Destici, hepsinin kayıkçı kavgası yaptığını söyledi. Destici, konuşmasını uzatınca parti görevlileri SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın konuşması yapacağı promter cihazından uyarıldı. "Başkanım uçak saati yaklaşıyor" diye uyarılan Destici, kürsüde 2- 3 dakika daha kalarak konuşmasını sonlandırdı.
 
Destici, kürsüden indikten sonra çevrede güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet polislerinin yanına giderek ellerini sıktı.
 
KAMALAK: GÖNÜLLERE GİDEN YOLLARI NASIL KAPATACAKSINIZ?
 
Destici’nin ardından konuşmasını yapan Mustafa Kamalak ise tüm engellemelere rağmen, İstasyon Meydanını dolduran partililere teşekkür etti. Meydanda toplanan yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Kamalak şöyle dedi:
 
"AKP’li belediye bugün bizim Erzurum’a geleceğimizi bildiği için maraton düzenleyerek tüm yolları kapatmış ama seçmenimizin buraya gelmesini engelleyemedi. AK Partili kardeşlere sesleniyorum. Erzurum’da yolları kapattınız da gönüllere giden yolları nasıl kapatacaksınız. Efendim Mursi için yürüyüş düzenlemişler, maraton yarışı yapmışlar. Kentin dört bir yolunu kapatmışlar. İşte hodri meydan. Yeniden büyük Türkiye’nin kurulması için Milli İttifak."
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER