Başbakan Salonu Terk Etti!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barolar Birliği Başkanı'na tepki gösterip salonu terk etti.

Başbakan Erdoğan, Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu’nun konuşmasının uzamasına kızdı.
 
Feyzioğlu'nun konuşmasını ''Yanlış konuşuyorsun'' diyerek oturduğu yerden bölen Başbakan Erdoğan'a Barolar Birliği Başkanı da ''Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakan'ım?'' diye sordu. Bunun üzerine Başbakan da ''Böyle bir edepsizlik olmaz ki'' dedi.
 
Bunun üzerine Feyzioğlu, kürsüden ''Ben edepsizlik yapmadım, kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam. Çok yapıcı bir konuşmaydı” yanıtını verdi.
 
Çok sinirlenen Erdoğan, oturduğu yerden ayağa kalkarak “Böyle bir yasal hakkın yok. Siyasi konuşma yapıyorsun, 25 dakika Sayın Başkan konuştu. 1 saattir sen konuşuyorsun'' diye konuştu. Bu tartışmanın ardından çok sinirlenen Erdoğan, konferans salonunu terk etti.
 
GÜL GİDENE KADAR İZİN VERİLMEDİ
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arabasına binene kadar Danıştay mensuplarının dahi törenden ayrılmasına Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından izin verilmedi. 
 
Rahatsızlanan bir Danıştay üyesine bile izin verilmemesi tepkilerin sertleşmesine neden oldu.
 
DANIŞTAY BAŞKANI'NDAN YANIT YOK
 
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, karşıladığı gibi Gül ve Erdoğan’ı otomobillerine kadar uğurladı. Güngör, gazetecilerin sorularına ise gülümsedi ama yanıt vermedi.
 
Danıştay’ın 3. kadın başkanı olan Zerrin Güngör’ün konuşmasında yargı bağımsızlığına vurgu yaparken ''Yargı mensuplarının da yetkilerini özenli kullanmaları gerekiyor'' demesi dikkat çekti. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER