Balyoz Sanığı Albayın Ailesini Ziyaret Etti

Adana’nın merkez Çukurova İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin, Anneler Günü’nde Balyoz davasında 16 yıl hapis cezası verilen ve 18.5 aydır cezaevinde tutulan Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in Adana’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Başkan Soner Çetin, anne Özcan ve baba Ahmet Tekin’in ellerini öpüp, "Adaletten ümidinizi kesmeyin" dedi. 

Balyoz Sanığı Albayın Ailesini Ziyaret Etti
CHP’li Başkan Soner Çetin, Anneler Günü’nde Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in Yüreğir İlçesi’ndeki baba evini ziyaret etti. Çetin, burada anne Özcan Tekin’in elini öpüp, bir buket çiçek verirken, duygusal anlar yaşandı. Baba Ahmet Tekin’in de elini öpüp, alnına koyan Başkan Çetin, "Beni de oğlunuz olarak bilin" diyerek, aileye destek verdi. Kardeşleri Ahmet ve Yasemin’le birlikte Başkan Çetin’e hoş geldiniz diyen abla Raziye Tekin, "Balyoz kararının verildiği, kardeşimizin 16 yıl hapse mahkum edildiği o gün babamız acıdan akciğer kanseri oldu, biz de ailece acıdan mahvolduk, adaletten ümidimizi kestik" diye yakındı. Güçlükle konuşabilen anne Tekin, "Oğlumuzun hiçbir suçu yok. Suç yakıştırıyorlar, biz sadece adalet istiyoruz" dedi. Baba Ahmet Tekin ise ağlamaklı ses tonuyla, "Varsa suçu, çeksin cezasını. Yoksa adalet yerini bulsun, ama hemen bulsun" diye konuştu.
 
Adaletin devletin temeli olduğunu, uzun yıllar avukatlık yaptığını söyleyen Başkan Çetin ise Tekin ailesini şu sözlerle teskin etmeye çalıştı:
 
"Ben bir ceza avukatıyım. Uzun yıllar suçsuz yere yatan insanların yaşadığı acıları çok iyi bilirim. Sizleri en iyi anlayacak kişilerden biri de benim. Yerel mahkemelerin verdiği kararlar tam ve doğru kararlar olmayabiliyor, o yüzden de birçoğu bozuluyor. Hem daha Yargıtay aşaması, ayrıca Anayasa Mahkemesi süreci var. Adalet, devletin temelidir. Bu ülkede savcılar var, hakimler var. Adalet geç de olsa tecelli edecektir. Dik durun, oğlunuzla gurur duymaya devam edin, adaletten gene de ümidinizi kaybetmeyin, daha fazla üzülmeyin, metin olun."
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER