Bakan Zeybekci Denizli'de Proje Tanıttı

Ekonomi Bakanı ve Ak Parti Denizli birinci sıra milletvekili adayı Nihat Zeybekci, seçimlere sayılı günler kala, ’Denizli tarihinin en önemli projesi’ olarak adlandırdığı projeyi basın toplantısıyla tanıttı. Bakan Zeybekci, 250 lira taksitle 25 bin konut yapılacağını söyledi.

Bakan Zeybekci Denizli'de Proje Tanıttı
Seçim çalışmalarını sürdüren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Doğa Termal Otel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Bakan Zeybekci’nin yanı sıra partisinin diğer milletvekili adayları ile Ak Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ak Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin ve partili belediye başkanları da katıldı. Denizli için çok önemi bir projeye başladıklarını belirten Bakan Zeybekci, "Belediye başkanlığı dönemimden itibaren birçok kent projesine ön ayak olduk. Aktepe bölgesinde kaçak yapılara izin vermeyerek konutlar konusunda faaliyete geçirdik. Bu sayede kiralar düştü. Biz bu konuda istediğimizi elde etmiş olduk. Birçok ilçede de TOKİ ile binalar yaptık" dedi.
 
Kentin en önemli sorununun konut olduğunu söyleyen Bakan Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda dar gelirlileri konut sahibi yapmak için harekete geçtiklerini söyledi. Ziraat Bankası ve Halkbank ile görüşmelerin bittiğini ve 25 bin konut için 2 milyar lira kaynak ayrıldığını dile getiren Bakan Zeybekci şunları söyledi: "2014 yerel seçimleri sırasında yaptığımız çalışmalarda halkımızla konuştuk. Sorunları dinledik. Konut ve kira konusunun yeniden gündeme geldiği gördük. Kiraların yüksekliği sorunu çoğaldığını fark ettik. Sorunun az sayıda konutla çözülemeyeceğini gördük. Özel sektör pek ucuz konut işine girmiyor. Bu konuda araştırma yaptık. Finansmanını araştırdık. Biz Denizli olarak TOKİ’den daha ucuza konut üretebiliriz diye düşündük. 22 bin civarında konut yapılırsa yeterli olacağını gördük. Alanlarını belirledik. Laodikya Antik Kenti’nin ilerisinin olduğu bölgeye, Göveçlik’e, Honaz yakınlarına, Acıpayam, Çivril, Tavas ve Sarayköy’de evler yapılacak. Üçler’de Şehir Hastanesi’nin olduğu bölgede yapılacak. Eşzamanlı ilerleyecek. Tavas’ta Serinhisar, Acıpayam Çivril’de olacak. Diğer ilçelerde de 250 konut talebi olduğu anda inşaat başlayacak. Yarından itibaren Denizli Büyükşehir Belediyesi talep kayıt işine başlayacak." 
 
ÖNCELİK EVLİ VE ÇOCUKLULAR
 
Önceliğin evli ve çocuklu çiftlerde olacağını sözlerine ekleyen Bakan Zeybekci, "En avantajlı olan kişiler, evli çocuklu ve evi olmayanlar. İlk olarak bu vatandaşlarımıza ev vereceğiz. Emekliye, bekarlara da evler yapacağız. Finansı ile ilgili problemleri çözdük. Projenin 2 milyar liraya mal olmasını bekliyoruz. 12 ayda tamamlanacak. Ayda sadece 250 liraya herkesi ev sahibi yapacağız. TEFE, TÜFE haricinde bu rakam artmayacak. Evler 2 artı 1 şeklinde olacak. Denizli’de bu projeyi bitirdiğimizde herkesi ev sahibi yapacağız. Denizli sürekli gelişen bir şehir. Denizli bir cazibe merkezidir. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ulaştırma, altyapı her şey tamam. İki büyük banka ile bu projeyi bitireceğiz. Denizli’ye hayırlı olsun. Konut sorununu kökten çözeceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER