At Üstünde Oy İstiyor

Seçim çalışmalarını 5 yaşındaki oğlu Dağhan İltaş ile birlikte sürdüren CHP Kars 3’üncü sıra milletvekili adayı gazeteci Aysel Sadak İltaş, köylerde traktör sürerek ve at sırtında oy istiyor.

At Üstünde Oy İstiyor
 
Kars Dede Korkut Eğitim Enstitüsü, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi bölümü ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunu bitiren Aysel Sadak İltaş, Marmara Üniversitesi’nde doktora yaptı. Çeşitli gazetelerde çalıştı, üniversitelerde ders veren ve TRT’de programlar yapan Aysel Sadak İltaş, memleketi Kars’tan milletvekili adayı oldu.
 
Arpaçay’da seçmenlerden oy isteyen İltaş’a bir çiftlikte çalışan Kerem İnce, "Açık söyleyeyim HDP’liyim. Oyum HDP’nindir. MHP olsun, CHP olsun, HDP olsun saygım sonsuzdur. Ama AKP’yi silkelemesi için Demirtaş diyorum" dedi. Bunun üzerine Milletvekili adayı İltaş, çiftlik çalışanı İnce’ye "Tamam sen söz verdin ve tercih yaptın. Lütfen eşine söyle bana oy versin. Böylece benim hatırımı kırmamış olursun" diye karşılık verdi.
 
’RÜZGARI ARKAMIZA ALDIĞIMIZA İNANIYORUM’
 
CHP adayı İltaş daha sonra Kerem İnce’nin kullandığı traktörü alarak çevrede tur attı ve vatandaşları selamladı. Daha sonra at üstünde seçim vaadlerini anlatan İltaş şunları söyledi:
 
"Şehir kızıyım ama köylü yaşamını çok yakından biliyorum. Onlar mahallemden arkadaşlarım, okuldan dostlarım. Hep birlikte yaşadık. Bizim için böyle ata binmek, traktör sürmek yabancı değil. Biz de biliriz tarla sürmeyi, şeker pancarı, patates çıkarmayı. Seçim çalışmalarım sırasında at gördüğümde hemen biniyorum. Çünkü ata binmeyi çok seviyorum. Aydınlık şehrin aydınlık yüzlerine atın üstünden bakıyorum. At aslında asil bir hayvandır, rüzgarın sesi gibidir. O rüzgarı arkamıza aldığımızın farkındayım. Biz bu işi başaracağız. Atın üstünde, traktörün üstünde ama bir şekilde başaracağız."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER