Annemsiz ilk Anneler Günüm

Başbakan Erdoğan, Ben yarın Anneler gününü ilk kez annemsiz yaşayacağım, dedi.

Annemsiz ilk Anneler Günüm

Anneler Günü'nü buruk yaşıyorum

Erdoğan, ''Anneler Günü''nü olduğunu hatırlatarak, bütün annelerin ''Anneler Günü''nü de kutladı.

Erdoğan, ''Ayaklarının altına cennet serilmiş olan annelerimiz, Allah sizden de razı olsun, Rabbim yavrularınızı size, sizi yavrularınıza bağışlasın diyorum. Ben yarın anneler gününü ilk kez annemsiz yaşayacağım ama Rabbime hamdolsun, bu ilk Anneler Günü'nü annemin baba ocağında, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu Rize'de, rahmetli annemin evinde geçiriyorum. Allah ondan ve hepinizin annelerinden razı olsun, mekanları inşallah cennet olsun. Annelere hepinizin annelerine uzun hayırlı ömürler niyaz ediyorum'' dedi.

Partisinin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi'ne Rize'den video konferansla katılan Erdoğan, "Bu yıl Anneler Günü'nü ben de buruk şekilde yaşıyorum" diyerek şöyle devam etti:

Salondaki tüm annelere, ülkemin tüm annelerine, Trakya ve Anadolu'nun yürekli, cesur, şefkatli, annelerine üstad Necip Fazıl'ın şu dizeleriyle seslenmek istiyorum, 'Ak saçlı başını alıp eline/ Kara hülyalara dal anneciğim/ O titrek kalbini bahtın yeline/ Bir ince tüy gibi sal anneciğim/ Sanma bir gün geçer bu karanlıklar/ Gecenin ardında yine gece var/ Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar/ Yaşlı gözlerinle kal anneciğim/ Gözlerinde aksi bir derin hiçin/ Kanadın yayılmış çırpınmak için/ Bu kış yolculuk var, diyorsa için/ Beni de beraber al anneciğim.''

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER